nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Do końca roku nowy chodnik w Kwietnikach
dodano: 30-10-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1814

W związku z podpisaną umową na realizację zadania związanego z budową chodnika w miejscowości Kwietniki - Inwestor, którym jest Powiat Jaworski już 19 października przekazał plac budowy Wykonawcy, czyli firmie SE-KO Sebastian Górski z Piotrowic.

„Długo oczekiwana przez mieszkańców Kwietnik inwestycja nabiera realnego kształtu. W obecnej chwili ruch pieszy w Kwietnikach odbywa się poboczem drogi powiatowej. Mając na uwadze wzrastający ruch pojazdów stwarzający spore niebezpieczeństwo, Zarząd Powiatu podjął decyzję o budowie nowego chodnika na odcinku od przystanku autobusowego do kościoła i sklepu, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych, jak również wpłynie na estetykę samej miejscowości" - mówi Starosta Stanisław Laskowski.

„W maju br. Powiat Jaworski i Gmina Paszowice podpisały dwustronne porozumienie dotyczące współfinansowania tego zadania. W obecnej chwili na rynku budowlanym trwa istny boom inwestycyjny, dlatego bardzo długo trwało poszukiwanie Wykonawcy, którego na szczęście udało się znaleźć, i który jeszcze w tym roku wykona to zadanie" - dodaje Starosta.

Aby chodnik mógł powstać w planowanym miejscu Gmina Paszowice wykupiła od prywatnego właściciela część działki, która została przekształcona w pas drogowy. W ramach prac firma SE-KO wykona chodnik wraz ze zjazdami z kostki betonowej wzdłuż drogi, zdemontuje istniejące ogrodzenie i zgodnie z porozumieniem zamontuje nowe ogrodzenie z paneli ogrodzeniowych. Ponadto, w celu poprawy bezpieczeństwa przebudowana zostanie zatoka autobusowa po drugiej stronie ulicy, co pozwoli na wykonanie również przejścia dla pieszych.

Całkowity koszt realizacji zadania to prawie 117 tys. zł. Zarówno Gmina jak i Powiat solidarnie, zgodnie z podpisanym porozumieniem wyasygnują po 50 % wartości zadania z własnych budżetów.  Biorąc pod uwagę sprzyjającą na razie aurę, liczymy, że nie będzie żadnych opóźnień, i wspólna inwestycja zgodnie z założeniami zakończona zostanie do połowy grudnia br.

Wszystkich uczestników ruchu korzystających z drogi w Kwietnikach,  prosimy o zachowanie w tym okresie szczególnej ostrożności.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1416