nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
„Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów” - nowy produkt turystyczny regionu
dodano: 31-10-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1736

Stowarzyszenie Kaczawskie oraz Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie zorganizowało, kolejne już spotkanie konsultacyjne, w sprawie ustalenia listy tzw. geopunktów na obszarze Gór i Pogórza Kaczawskiego. Ma to ścisły związek z działaniami mającymi na celu utworzenie Geoparku UNESCO - Kraina Wygasłych Wulkanów na obszarze Gór i Pogórza Kaczawskiego.  Uczestnicy spotkania przeanalizowali zaproponowaną listę geopunktów, tj. obszarów o wybitnych walorach geologicznych, znajdujących się na terenie Krainy Wygasłych Wulkanów.

W pracach uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym m.in. przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu oraz lokalnych samorządów. Samorząd Powiatu Jaworskiego reprezentował Starosta Stanisław Laskowski, któremu towarzyszył Naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Jaworze - Tomasz Głąbicki.  Spotkanie rozpoczęła prezentacja idei Geoparków oraz działania Światowej Sieci Geoparków UNESCO. Prelegenci (członkowie Zarządu Stowarzyszenia Kaczawskiego) zaprezentowali także dotychczasowe kroki podjęte w celu utworzenia Geoparku oraz plany, związane z tym projektem, które będą realizowane w najbliższym czasie. 

W dalszej kolejności - przedstawiciele zespołu naukowego pracującego nad inwentaryzacją geologiczną regionu przedstawili jej cel i założenia, plan działań oraz listę wytypowanych wstępnie geopunktów, którą skonsultowano z zebranymi.    

Na zakończenie Organizatorzy spotkania podziękowali wszystkim przybyłym za aktywny udział w pracach zespołu i przekazane uwagi, dzięki którym łatwiej będzie ustalić optymalną listę geopunktów, stanowiących niewątpliwie kolejną atrakcję turystyczną naszego regionu.

Zdjęcia pochodzą z www.kaczawskie.pl

 

 

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1416