nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
100. lecie odzyskania Niepodległości! Narodowe Święto w Jaworze
dodano: 12-11-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1978

W całym kraju, wyjątkowo uroczyście, zostały upamiętnione wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy to Nasza Ojczyzna - Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. Również w Jaworze odbyło się wiele wydarzeń o charakterze patriotycznym, które rozpoczęło złożenie wiązanek na jaworskim rynku pod Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem. Swój hołd złożyli posłowie na Sejm RP: Elżbieta Witek - Posłanka na Sejm RP, Elżbieta Stępień Posłanka na Sejm RP, Robert Kropiwnicki - Poseł na Sejm RP, a także władze samorządowe oraz liczne organizacje społeczne i instytucje. Powiat Jaworski reprezentowali Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Stanisław Witek Członek Zarządu, Maria Piwko - Radna Rady Powiatu wraz z pracownikami Starostwa Powiatowego w Jaworze.

Bezpośrednio po złożeniu kwiatów pod pomnikiem - członkowie licznych delegacji udali się do kościoła pw. św. Marcina, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców Jawora.

W ramach obchodów odzyskania Niepodległości można było również obejrzeć, na jaworskim rynku, występ artystyczno - historyczny, pokaz wojskowej grupy rekonstrukcyjnej „ROK 1918", a także wziąć udział w biegu „Do Wolności". Natomiast w godzinach popołudniowych odbyła się Akademia okolicznościowa w Teatrze Miejskim, a zainteresowani mogli zapoznać się, w Muzeum Regionalnym, z malarstwem wybitnego artysty Andrzeja Boja - Wojtowicza.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1519