nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
"Ognik" w Jaworze
dodano: 17-11-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1936

W Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze odbyło się oficjalne otwarcie sali edukacyjnej dla dzieci „Ognik". To kolejne tego typu przedsięwzięcie zrealizowane na Dolnym Śląsku, które cieszy się ogromnym powodzeniem wśród odwiedzających. Dzieci bardzo lubią wycieczki do jednostek straży pożarnej, gdzie mają możliwość obejrzenia z bliska sprzętu używanego w akcjach ratowniczych, czy samochodów strażackich. Stąd idea realizacji kolejnych projektów, skierowanych m.in. do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, które stanowiłyby okazję do dobrej zabawy, ale również zdobycia pożytecznej wiedzy dotyczącej unikania zagrożeń pożarowych.

Mając na uwadze wymienione aspekty - PSP w Jaworze, razem z gminami powiatu, Nadleśnictwem Jawor oraz Starostwem Powiatowym w Jaworze podjęło decyzję o stworzeniu takiej sali w Jaworze i wspólnie dofinansowali to przedsięwzięcie.

Dzięki temu dzieci z regionu będą mogły zwiedzać specjalne pomieszczenie (w tym celu zaadoptowano wiatę garażową), gdzie strażacy będą przekazywać im wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu bezpieczeństwa, zwłaszcza przeciwpożarowego. Rolą strażaków jest wytłumaczyć dzieciom, jak ustrzec się od zatrucia tlenkiem węgla czyli czadem, jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą m.in. zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, oraz jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla.

W uroczystym otwarciu sali uczestniczył m.in. Starosta Jaworski Stanisław Laskowski. Dla przypomnienia - Powiat Jaworski, na mocy porozumienia zawartego z Państwową Strażą Pożarną w Jaworze przekazał 12 tysięcy złotych na realizację tego zadania. To kolejne, na przestrzeni ostatnich lat dofinansowanie Komendy Powiatowej Straży Pożarnej przez Powiat.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1544