nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Aneta Kucharzyk - Starostą, wybrano nowy Zarząd Powiatu
dodano: 21-11-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2781

Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego - 20 listopada br., odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu w Jaworze, otwierająca VI kadencję działalności samorządu powiatowego. W sesji uczestniczyli: Pani Elżbieta Witek - Poseł na Sejm RP, Pan Grzegorz Kucab - Burmistrz Bolkowa, Pan Mirosław Brzozowski - Wójt Gminy Męcinka, Komendant KPP w Jaworze - Pan Andrzej Błaszczak oraz Komendant PSP w Jaworze Waldemar Sarlej, dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu oraz zaproszeni goście.

Inauguracyjną sesję w nowej kadencji, otworzyła Radna - Pani Maria Piwko, która przyjęła od wszystkich radnych elektów ślubowanie, po którym zgromadzeni głosowali nad wyborem Przewodniczącego Rady Powiatu. Jedynym kandydatem był Pan Roman Sadowski, który jednogłośnie został wybrany na stanowisko Przewodniczącego Rady Powiatu w Jaworze. Dalszą część obrad i kolejne głosowania prowadził, od tego momentu, nowo wybrany Przewodniczący Rady Powiatu. Na wiceprzewodniczących radni wybrani: Pana Sylwestra Rudźca oraz Panią Marię Piwko.

W dalszej części sesji radni wybierali Starostę. Na to ważne samorządowe stanowisko zgłoszono jednego kandydata - Panią Anetę Kucharzyk, która w tegorocznych wyborach samorządowych uzyskała duży mandat zaufania w wyborach do Rady Miasta Jawora, zdobywając mandat Radnej. W tajnym głosowaniu kandydatka uzyskała, wymaganą prawem, bezwzględną większość głosów ustawowego składu rady, a tym samym wybrana została na nowego Starostę i jednocześnie Przewodniczącą Zarządu Powiatu w Jaworze. To pierwsza kobieta na tym stanowisku od początku istnienia powiatu.

Kolejny punkt obrad obejmował podjęcie uchwał w sprawie wyboru Wicestarosty oraz członków Zarządu Powiatu Jaworskiego. Na stanowisko wicestarosty - zarekomendowany został radzie Pan Stanisław Laskowski, natomiast na członków Zarządu Powiatu: Pani Wiesława Łęgosz oraz Panowie - Stanisław Witek i Jan Grygorcewicz. Wszyscy kandydaci, w głosowaniu tajnym, uzyskali wymaganą większość głosów.

Skład Zarządu Powiatu w VI kadencji przedstawia się następująco:

Aneta Kucharzyk - Starosta Jaworski
Stanisław Laskowski - Wicestarosta
Wiesława Łęgosz - Członek Zarządu
Jan Grygorcewicz - Członek Zarządu
Stanisław Witek - Członek Zarządu.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1537