nasz powiat.jpg
rect17146.png
„NOWE OBLICZE SZKOLNICTWA ZAWODOWEGO W POWIECIE JAWORSKIM II”, ponad 1,5 mln złotych na edukację zawodową
dodano: 17-05-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 693

Zarząd Województwa Dolnośląskiego, pełniący rolę Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, podjął uchwałę w sprawie wyboru projektów do dofinansowania w trybie konkursowym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Zadanie realizowane będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego - Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Jednym z wybranych projektów, który uzyskał dofinansowanie, jest projekt pn. „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim II" (czas wykonania - od 1 października 2019 r. do 30 września 2021r). Celem zadania będzie zwiększenie efektywności kształcenia zawodowego, w szczególności poprzez poprawę skuteczności kształcenia zawodowego uczniów. Adresatami projektu będzie 350 wychowanków techników Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie oraz Branżowej Szkoły I stopnia w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze. W ramach realizacji projektu uczniowie zostaną objęci różnymi formami wsparcia, m.in.: organizację staży i kursów zawodowych (kierowca wózka jezdniowego z napędem silnikowym i bezpieczną wymianą butli gazowych, spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi metodą MAG, barman, barista), jak również organizację doradztwa edukacyjno-zawodowego, doposażenie pracowni w PCKZiU w Jaworze oraz ZSiP w Bolkowie w sprzęt komputerowy i pomoce dydaktyczne i udzielenie pomocy stypendialnej dla młodzieży szczególnie uzdolnionej w zakresie przedmiotów zawodowych.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 1 654 575,60 zł, w tym kwota dofinansowania 1 571 846,82 zł.

dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 1222