nasz powiat.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Piecza zastępcza - rodzina biologiczna…..wojna światów, czy współpraca światów?
dodano: 08-06-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2916

Pod takim właśnie, nieco intrygującym tytułem odbyła się coroczna konferencja poświęcona pieczy zastępczej, celom i znaczeniu jej funkcjonowania. Spotkanie, mające charakter szkoleniowo-warsztatowy, skierowane było głównie do rodzin zastępczych oraz pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy zawodowo zajmują się zadaniami z zakresu pieczy zastępczej. Konferencję zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. W ramach konferencji zorganizowano panel edukacyjny połączony z obchodami „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego". Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu „Inwestycja w siebie szansą na lepsze jutro", realizowanego ze środków unijnych.

Konferencję otworzyła dyrektor PCPR Izabela Aniołek. Słowo wstępne, w krótkim wystąpieniu, wygłosiła Pani Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski, która wspomniała o ogromnym znaczeniu instytucji pieczy zastępczej oraz jej nieocenionej roli w procesie wychowania młodych ludzi pozbawionych opieki ze strony biologicznych rodziców. Pani Starosta przekazała również, z okazji „Dnia Rodzicielstwa Zastępczego", serdeczne życzenia dla rodziców zastępczych i wychowywanych przez nich dzieci.

W dalszej części spotkania odbyły się panele szkoleniowe, m.in. na temat: znaczenia pieczy zastępczej, pomocy dzieciom, ich rozwojowi, jak również relacjom pomiędzy rodzinami biologicznymi a zastępczymi. Wszyscy chętni rodzice mogli skorzystać z indywidualnych porad i konsultacji z zakresu problematyki pieczy zastępczej.

Bardzo miłym i uroczystym momentem było wręczenie przez Panią Starostę Anetę Kucharzyk i Panią Dyrektor PCPR Izabelę Aniołek wyróżnionym rodzinom listów gratulacyjnych i upominków rzeczowych. Życzenia przekazał także Sebastian Oszczęda Wójt Gminy Paszowice, obecny na konferencji.

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszenie na słodki poczęstunek w postaci pysznego tortu ufundowanego przez jaworskie starostwo.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
TPD_Legnica.png
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 3658