nasz powiat.jpg
rect17146.png
Powiatowe szkoły ponadpodstawowe nadal dysponują wolnymi miejscami!
dodano: 17-07-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2067

W Powiecie Jaworskim w czerwcu br. szkołę podstawową ukończyło 439 absolwentów, a gimnazjum 368. Powiat, jako organ prowadzący szkoły ponadpodstawowe przygotował 33 oddziały klas pierwszych, czyli ponad 900 miejsc.

Do dnia 16 lipca komisja rekrutacyjna w I LO w Jaworze zakwalifikowała do klas pierwszych łącznie 224 kandydatów. Nie przyjęto 10 osób z powodu braku kompletu dokumentów.

W Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego na listach zakwalifikowanych do klas pierwszych znalazło się 288 kandydatów do techników oraz 138 osób do branżowej szkoły I-go stopnia.

Natomiast w Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie do klas pierwszych techników zakwalifikowano 90 kandydatów.

W wymienionych szkołach są jeszcze wolne miejsca, najwięcej jest ich w ZSiP w Bolkowie i w LO w Jaworze. Zgodnie z zarządzeniem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum do 24 lipca mogą składać oryginały dokumentów. 25 lipca ogłoszone zostaną listy przyjętych do szkół ponadpodstawowych.

dodano:06-04-2020 | Joanna Wyrzychowska

dodano: 13-12-2018 |  | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 2852