ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
PLAN ZIMOWEGO UTRZYMANIA DRÓG W SEZONIE 2019/2020 NA TERENIE POWIATU JAWORSKIEGO
dodano: 26-11-2019 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2162
Załączniki:

Głównym zadaniem w ramach utrzymania dróg w okresie zimowym jest zmniejszenie lub ograniczenie zakłóceń ruchu drogowego wywoływanych czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: opady śniegu oraz śliskość nawierzchni jezdni (gołoledź).

Referat Zarząd Dróg Powiatowych wykonuje zarząd nad 320,90 km dróg powiatowych oraz 88,2 km dróg wojewódzkich utrzymywanych na podstawie porozumienia samorządu Powiatu z samorządem Województwa. W okresie zimowym utrzymywane są wszystkie drogi wojewódzkie oraz w sumie 282,60 km dróg powiatowych.

Najważniejszym kryterium stanowiącym podstawę do określenia zakresu prac na drogach jest znaczenie i funkcja drogi w systemie komunikacyjnym oraz rzeczywiste obciążenie ruchem kołowym. Najważniejsze szlaki komunikacyjne będą doprowadzane do stanu zapewniającego bezpieczne użytkowanie w pierwszej kolejności. Z uwagi na powyższe kryteria prace polegające na odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości nawierzchni jezdni prowadzone będą w zróżnicowanym zakresie.

W sezonie zimowym 2018/2019 drogi wojewódzkie utrzymywane będą w trzech standardach (standard III, IV i V), natomiast drogi powiatowe w 4 standardach (standard III, IV, V i VI), a część dróg nie będzie w ogóle utrzymywana. Odśnieżanie i usuwanie gołoledzi na drogach prowadzone będzie zgodnie z wymogami określonymi w Zarządzeniu nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki  Morskiej z dnia  25 października 1994 r.  (Dz.U. z 1994 r. Nr 10, poz. 20 z późn. zm.).

Szczegółowe informacje w załączonym pliku.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg