ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Nowy most w Pogwizdowie
dodano: 27-01-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2027

Zakończyła się przebudowa mostu nad ciekiem Przyłęcznica w ciągu drogi powiatowej nr2816D w Pogwizdowie. Jego zły stan techniczny wymuszał wprowadzenie ograniczenia nośności i wymagał podjęcia pilnej przebudowy. W wyniku realizacji inwestycji powstała zupełnie nowa konstrukcja obiektu, zamontowano balustrady oraz wykonano nawierzchnię asfaltową. Zadanie zrealizowała firma INBUD s.c. z Będkowic.

Aneta Kucharzyk Starosta Jaworski: "Miło jest mi poinformować, że oddajemy do użytku nowy most w Pogwizdowie, a tym samym przywracamy dawną organizację ruchu, która nie ogranicza już tonażu do zaledwie 5 ton. Jest to z pewnością istotne, choćby dla rolników dojeżdżających do pól ciężkim sprzętem. Inwestycja ta jest ważna również dlatego, że droga powiatowa w Pogwizdowie łączy się z drogą krajową nr 3 i stanowi łącznik i skrót dla podróżujących do Jeleniej Góry, a także w kierunku południowej granicy Polski. Całkowita wartość tego zadania wyniosła niemal 440 tys. zł z czego 80% stanowiła pozyskana przez Powiat dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji".

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg