ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Do 5 tys. zł pomocy finansowej dla Kół Gospodyń Wiejskich
dodano: 21-05-2020 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1852

Ponad jedenaście tysięcy Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce otrzyma wsparcie finansowe, w wysokości od trzech do pięciu tysięcy złotych. Wysokość dofinansowania będzie zależna od liczby członków organizacji. Podpisanie nowelizacji ustawy o KGW przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, ułatwi realizację działań statutowych kół oraz wesprze lokalne społeczności, dla których koła są często najbliższymi organizacjami pomagającymi i wspierającymi prowadzone przez nich działania oddolne. 

Dzięki otrzymanej pomocy finansowej KGW będą mogły realizować wiele ważnych społecznie projektów, wspierających rozwój obszarów, na których działają. Jak mówi Pełnomocnik Rządu ds. Lokalnych Inicjatyw Społecznych - nowelizacja ustawy pomoże uwolnić organizacjom ich potencjał, który na pewno pomoże w aktywizacji lokalnych społeczności.

Nowe przepisy, przygotowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, zakładają ponadto powierzenie nadzoru nad działalnością kół Pełnomocnikowi Rządu do spraw Lokalnych Inicjatyw Społecznych. Dotychczas był on sprawowany przez Pełnomocnika Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Wprowadzone zmiany pozwolą przekazać KGW ponad 40 mln zł, w porównaniu do roku ubiegłego jest to o 10 mln więcej, zaś w stosunku do roku 2018 - aż o 23,5 mln wzrosło dofinansowanie statutowej działalności organizacji.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze inne ujęcie
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg