Kolejne chodniki przy drogach powiatowych
dodano: 30-01-2017 | Klaudia Hołod | wyświetleń: 279

Zgodnie z przyjętą od lat – podobnie jak w wielu innych polskich samorządach - zasadą współfinansowania zadań dotyczących budowy i przebudowy chodników przy drogach powiatowych, Zarząd Powiatu postanowił, które chodniki w roku 2017 zostaną poddane modernizacji. Dzięki bardzo dobrej współpracy z gminami w zeszłym roku udało się wspólnie wykonać blisko 2 km nowych chodników przy drogach powiatowych. Na podstawie dwustronnych porozumień Gmina Mściwojów, Wądroże Wielkie, Męcinka i Paszowice wzbogaciły się o nowe ciągi piesze przy drogach powiatowych na swoim terenie.

W wyniku wspólnych ustaleń - wychodząc też naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gmin - Zarząd Powiatu zdecydował się na realizację w 2017 r. budowy chodników w Godziszowej, Słupie oraz w Kwietnikach. Na wniosek Starosty Stanisława Laskowskiego Zarząd podjął decyzję, aby przebudować również chodnik przy ul. Piłsudskiego w Jaworze, aż do ul. Reja. Jest to kontynuacja przebudowanego w zeszłym roku przez powiat odcinka chodnika przy ul. Armii Krajowej wraz z budową zatoki przy Szkole Podstawowej nr 5.

- Cieszy fakt, że władze gmin z terenu powiatu jaworskiego dostrzegają atuty płynące ze współpracy ze Starostwem w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jaworskiego” – mówi Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

- System współfinansowania zadań od lat jest doskonale gminom znany i bardzo dobrze funkcjonuje. W tym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców zaproponowaliśmy również wspólną realizację chodnika Gminie Jawor, od której otrzymaliśmy już zapewnienie współfinansowania tego zadania – dodaje Starosta.

Nowego chodnika doczekają się także mieszkańcy Wądroża Wielkiego. Dzięki pozyskanym przez Starostwo środkom na realizację zadania dotyczącego przebudowy drogi powiatowej przebiegającej przez Wądroże Wielkie, wykonanych zostanie prawie 1700 metrów chodnika w samej miejscowości.

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 1358