XIII edycja Jaworskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej pod patronatem Starosty Jaworskiego
dodano: 06-02-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 661

Zakończyła się już XIII edycja Jaworskiej Ligi Halowej, organizowana tradycyjnie przez Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego pod patronatem Starosty Jaworskiego Stanisława Laskowskiego. Przez dziewięć niedziel, od listopada aż do lutego, ponad setka zawodników z dziesięciu drużyn walczyła o futsalowe mistrzostwo Jawora. Bezkonkurencyjni trzeci rok z rzędu okazali się Absolwenci PCKZiU. W drodze po trzeci tytuł z rzędu wygrali wszystkie mecze. Warto podkreślić, że po raz ostatni w rozgrywkach Jaworskiej Ligi Halowej przegrali mecz ponad trzy lata temu! Zresztą puchar za końcowy triumf nie był jedynym o jaki wzbogacili się tego dnia. Absolwenci PCKZiU zwyciężyli również w klasyfikacji fair-play za najmniejszą liczbę fauli i żółtych kartek. Drugie miejsce przypadło zespołowi Amarillos, który w tej edycji przegrał tylko z Absolwentami. Trzecie miejsce w bardzo dramatycznych okolicznościach wywalczył FC Wiadrów. Bramkę na wagę brązowych medali wiadrowianie strzelili osiemnaście sekund przed końcową syreną, spychając tym samym na czwartą lokatę PAS-KUL. Wszystkie zespoły uczestniczące w Jaworskiej Lidze Halowej otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze także puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

Klasyfikacja końcowa:

1.Absolwenci PCKZiU
2.Amarillos
3.FC Wiadrów
4.PAS-KUL
5.Uczniowie PCKZiU
6.Oni Kręcą
7.BHP-ART. Jawor
8.Gwizdek Legnica
9.Orzeł Mikołajowice
10.Rataj Paszowice

Nie zabrakło także nagród indywidualnych w postaci pamiątkowych statuetek, dyplomów i nagród rzeczowych, a także zaproszeń na kolację. Statuetkę dla najlepszego strzelca otrzymał Emilian Borek z ekipy Absowlentów PCKZiU. Z kolei jego brat Patryk, reprezentujący ten sam team, został wybrany najlepszym bramkarzem. Najlepszym graczem XIII edycji uznano Dariusza Czaję z Amarillos. Uhonorowano także sędziów czuwających nad przebiegiem gry, a mianowicie Tomasza Jasińskiego i Bronisława Czepiela.

Czołówka klasyfikacji strzelców XIII edycji Jaworskiej Ligi Halowej:

22 gole - Emilian Borek (Absolwenci PCKZiU)
20 goli - Marcin Bagiński (Absolwenci PCKZiU)
17 goli - Krzysztof Radomski (PAS-KUL)
16 goli - Seweryn Suchecki (Uczniowie PCKZiU)

Najlepszy zawodnik - Dariusz Czaja (Amarillos)
Najlepszy bramkarz - Patryk Borek (Absolwenci PCKZiU)

Na uroczystym rozdaniu nagród nie zabrakło przedstawicieli różnych instytucji. Obecna była dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Lucyna Buczkowska, Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, działacze Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy Janusz Wasiluk oraz członek komisji futsalu przy Dolnośląskim Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu Janusz Cygan. XIII edycja Jaworskiej Ligi Halowej nie byłaby możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób - organizujących rozgrywki, jak i finansujących nagrody. Otrzymały one oficjalne podziękowania i pamiątkowe dyplomy.

Organizatorzy dziękują:

- Staroście Jaworskiemu Stanisławowi Laskowskiemu za ogromne wsparcie i objęcie honorowym patronatem rozgrywek Jaworskiej Ligi Halowej, za ufundowanie pucharów głównych, statuetek i nagrody głównej,
- Januszowi Wasilukowi (Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy) oraz Januszowi Cyganowi (Członek Zarządu DZPN we Wrocławiu, Przewodniczący Komisji d/s Turniejów Halowych) za ufundowanie piłek dla trzech najlepszych drużyn,
- Wojciechowi Oślakowi (Kierownik Stacji ORLEN przy ul. Kuzienniczej) za ufundowanie pucharu za zwycięstwo w klasyfikacji fair-play oraz statuetek dla zawodników indywidualnych,
- Tomaszowi Kleniukowi (DJA Finanse) za ufundowanie trzech uroczystych kolacji w Restauracji Ratuszowa dla najlepszych zawodników w trzech kategoriach (dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika),
- Janowi Pokorze (zagorzały kibic MRKS Kuźnia Jawor) za ufundowanie dodatkowej nagrody dla najlepszego strzelca,
- Lucynie Buczkowskiej (Dyrektor PCKZiU w Jaworze) za ufundowanie nagród rzeczowych.

Organizatorzy pragną podziękować także wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację w duchu fair-play, zawodnikom, którzy tak chętnie zgłosili się do rozgrywek i to ich zmagania mogliśmy co tydzień śledzić w hali sportowej. Swoje wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich kibiców, którzy dodawali kolorytu tym rozgrywkom i wypełniali trybuny hali sportowej. Szczególne podziękowania dla Marcina Dudka - inicjatora Jaworskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej, Elżbiety Płoch-Katy, Jolanty Król i Mirosława Pacholczyka (nauczycieli wychowania fizycznego) za organizację i wiarę w zwycięstwo. Już dzisiaj zapraszamy na XIV edycję Jaworskiej Ligi Halowej, która rozpocznie się pod koniec listopada bieżącego roku.

baner-230-120.jpg

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 2340