top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Stypendyści PCKZiU
dodano: 03-04-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1995

Oferta Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze została obecnie wzmocniona przez Program Stypendialny adresowany do uzdolnionej młodzieży. Dzięki inicjatywie Zarządu Powiatu w Jaworze - Organu Prowadzącego kształtowane są aktywne postawy społeczne młodzieży, rozwijane jej zainteresowania, inspirowane do działań poprzez popularyzowanie pozytywnych wzorców zachowań. Celem Programu jest wspieranie najlepszych uczniów, czyli takich, których średnia ocen wynosi minimum 4,75 i którzy posiadają co najmniej bardzo dobre zachowanie. Otrzymują oni nagrody pieniężne w wysokości 130 zł. Natomiast nagrody w wysokości 50 zł miesięcznie kierowane są do tych uczniów, którzy posiadają bardzo dobre zachowanie i średnią ocen 4,0. Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z naszych trzydziestu pięciu „perełek", które otrzymały wyróżnienia za osiągnięcia naukowe, sportowe oraz artystyczne!

Stypendium za najwyższe wyniki w nauce (średnia ocen ≥4,75 i co najmniej bardzo dobre zachowanie) - 130 zł miesięcznie otrzymały następujące osoby: Ancerowicz Weronika,  Duda Kinga, Więczkowska Kinga, Kowalska Patrycja, Grzelak Damian, Poterała Łukasz, Hopek Adrian, Staniszek Natalia, Szurek Maciej, Korman Kacper, Gwóźdź Klaudia, Pelc Marlena, Piętka Sandra, Pieszczek Wiktoria, Kuska Damian, Karpiej Mariusz, Jędrzejczyk Olga, Zaraś Katarzyna, Lesiak Wiktoria, Zawierucha Sandra, Szczepaniak Kinga, Dmytryk Ewelina i Słuja Anna

Stypendium za najwyższą średnią ocen w klasie (średnia ocen ≥4,00 i co najmniej bardzo dobre zachowanie) - 50 zł miesięcznie otrzymali następujący uczniowie: Szmydt Klaudia, Ziemba Michał, Marczyńska Renata, Olszewska Monika, Płodzień Daria, Suszek Rafał, Biskupowicz Olga, Łosik Anna, Stefaniak Angelika, Mospan Paweł, Zaremba Łukasz i Bełza Kamil

- Uczyć lubiłam się zawsze. Zdobywanie nowej wiedzy nigdy nie sprawiało mi problemów - twierdzi Monika, młoda, zdolna i skromna uczennica PCKZiU, która uważa, że inwestycja w kształcenie daje możliwość jej na lepsze jutro. Kiedy przyszłam do PCKZiU w Jaworze nie marzyłam, że kiedykolwiek zostanę stypendystką. To dyrekcja mojej szkoły, która dba o każdego ucznia, uświadomiła mi, że dzięki solidnej nauce mogę otrzymać taką pomoc. Zatem jeszcze bardziej skupiłam się na pracy. Otrzymane środki finansowe przeznaczyłam na pomoc naukową: nowoczesne kursy uczenia się języka obcego, a także fachową literaturę, która pomaga mi w nauce do matury.

Uczennica w swojej wypowiedzi podkreśliła, iż nie jest łatwo zostać stypendystą i wszyscy o tym dobrze wiedzą. Trzeba ciężko pracować, starać się być lepszym od innych. Jednak jak widać, jest tych stypendystów niemała rzesza. To dobrze świadczy o naszej polskiej młodzieży. Docenienie ciężko pracujących stypendystów, ich wysiłku i udzielenie wsparcia finansowego na pewno pozwali im chociaż częściowo spełnić swoje plany i najskrytsze marzenia.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1020