IV Powiatowy Konkurs Ekologiczny
dodano: 28-04-2017 | Mariusz Żydziak | wyświetleń: 338

25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Ekologicznego OZE. Konkurs był objęty Patronatem Starosty Powiatu Jaworskiego, Burmistrza Bolkowa oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którzy ufundowali nagrody dla uczestników. Organizację zawodów wsparła Rada Rodziców przy Zespole Szkół i Placówek, za co serdecznie dziękujemy.

Konkurs składał się z dwóch etapów, gdzie podczas eliminacji szkolnych zostały wyłonione trzyosobowe zespoły, które rywalizowały później w finale w ZSiP Bolków. W zawodach wzięło udział 5 zespołów z powiatu jaworskiego:  II Gimnazjum w Jaworze,  Liceum Ogólnokształcące w Jaworze, Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie, Gimnazjum w Bolkowie, a także Gimnazjum w Wiadrowie.

Myślą przewodnią tegorocznych zawodów była energetyka odnawialna, która coraz bardziej i częściej wkracza w nasze życie, a wykorzystanie OZE w bilansie energetycznym całego kraju, czy pojedynczych domów staje się coraz bardziej potrzebna i realna.

Finał konkursu składał się z 6 konkurencji: testu wiedzy o OZE, quizu przyrodniczego, krzyżówki ekologicznej, skojarzeń z tematyką odnawialnych źródeł energii, doświadczeń wykorzystujących proste zasady fizyki oraz plakatu pt. „Ochrona lasów to nasz obowiązek".

W tej edycji konkursu najlepszą drużyną byli uczniowie z Gimnazjum w Bolkowie, wyprzedzając I Liceum Ogólnokształcące z Jawora i II Gimnazjum z Jawora.

Celami konkursu było propagowanie wiedzy ekologicznej z akcentem na energetykę odnawialną jako jeden z najważniejszych i przyszłościowych kierunków pozyskiwania i wykorzystania energii.

Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 1725