top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
IV Powiatowy Konkurs Ekologiczny
dodano: 28-04-2017 | Mariusz Żydziak | wyświetleń: 1569

25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Ekologicznego OZE. Konkurs był objęty Patronatem Starosty Powiatu Jaworskiego, Burmistrza Bolkowa oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którzy ufundowali nagrody dla uczestników. Organizację zawodów wsparła Rada Rodziców przy Zespole Szkół i Placówek, za co serdecznie dziękujemy.

Konkurs składał się z dwóch etapów, gdzie podczas eliminacji szkolnych zostały wyłonione trzyosobowe zespoły, które rywalizowały później w finale w ZSiP Bolków. W zawodach wzięło udział 5 zespołów z powiatu jaworskiego:  II Gimnazjum w Jaworze,  Liceum Ogólnokształcące w Jaworze, Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie, Gimnazjum w Bolkowie, a także Gimnazjum w Wiadrowie.

Myślą przewodnią tegorocznych zawodów była energetyka odnawialna, która coraz bardziej i częściej wkracza w nasze życie, a wykorzystanie OZE w bilansie energetycznym całego kraju, czy pojedynczych domów staje się coraz bardziej potrzebna i realna.

Finał konkursu składał się z 6 konkurencji: testu wiedzy o OZE, quizu przyrodniczego, krzyżówki ekologicznej, skojarzeń z tematyką odnawialnych źródeł energii, doświadczeń wykorzystujących proste zasady fizyki oraz plakatu pt. „Ochrona lasów to nasz obowiązek".

W tej edycji konkursu najlepszą drużyną byli uczniowie z Gimnazjum w Bolkowie, wyprzedzając I Liceum Ogólnokształcące z Jawora i II Gimnazjum z Jawora.

Celami konkursu było propagowanie wiedzy ekologicznej z akcentem na energetykę odnawialną jako jeden z najważniejszych i przyszłościowych kierunków pozyskiwania i wykorzystania energii.

Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1128