top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Pożegnanie klas IV w PCKZiU
dodano: 28-04-2017 | Mariusz Żydziak | wyświetleń: 1713

W piątek 28 kwietnia br. w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego przez tegorocznych maturzystów. 94 abiturientów odebrało z rąk Wicedyrektor Ewy Wojtali świadectwa ukończenia szkoły. Nie zabrakło oczywiście rodziców, grona pedagogicznego z dyrekcją na czele oraz zaproszonych gości.

Dla uczniów klas IVA, IV E, IV D oraz IV T była to okazja do podsumowania czterech lat spędzonych w szkole, dlatego też emocje towarzyszące temu wydarzeniu były ogromne.
Na uroczyste pożegnanie maturzystów złożyły się m.in. wystąpienia okolicznościowe, wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród, listów gratulacyjnych dla rodziców oraz ślubowanie maturzystów na sztandar szkoły. W wystąpieniach padały słowa podsumowań, podziękowań i życzeń nie tylko dla maturzystów, ale również dla wszystkich, których praca złożyła się na ich kształcenie i wychowanie. Pani dyrektor podsumowując cztery lata nauki obecnych absolwentów, wymieniła ich sukcesy w nauce, konkursach, olimpiadach i sporcie, jednocześnie wyraziła nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystają do realizacji marzeń i planów życiowych. Życzyła powodzenia na egzaminie maturalnym i trafnego wyboru dalszej drogi kształcenia. W swoim wystąpieniu Pani Wicedyrektor Ewa Wojtala gratulowała uczniom ukończenia szkoły i życzyła dalszych sukcesów edukacyjnych. Następnie Pani Beata Janas - Naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej w Starostwie odczytała list Starosty Stanisława Laskowskiego oraz wręczyła nagrody Zarządu Powiatu Jaworskiego wyróżnionym maturzystom.
Nagrody i podziękowania z rąk Pani Dyrektor, wychowawców i nauczycieli otrzymało wielu absolwentów. Stanowiły one uwieńczenie długotrwałej nauki i pracy nad sobą przed ważnym życiowym egzaminem maturalnym.
Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali następujący absolwenci: Weronika Ancerowicz, Damian Kuska, Łukasz Poterała, Klaudia Gwóźdź, Kacper Pańczyk oraz Angelika Stefaniak. W imieniu maturzystów słowa podziękowania dla nauczycieli za cierpliwe przekazywanie wiedzy, wskazanie perspektyw, wspieranie w trudnych chwilach skierowała absolwentka Monika Olszewska.
Dyplomy za reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym otrzymali: Karolina Kowalska, Adrianna Pieniążek i Daniel Płoch. Dyplom za zaangażowanie i pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego otrzymała uczennica klasy IV E Monika Olszewska. Dyplom za zaangażowanie i systematyczną pracę na rzecz biblioteki szkolnej otrzymały: Adrianna Pieniążek i Klaudia Szajb oraz Renata Marczyńska i Monika Olszewska. Dyplomy za pracę w szkolnym oraz powiatowym wolontariacie otrzymali: Arkadiusz Bogacz, Wiktor Dębicki, Przemysław Fidos, Mateusz Janik, Piotr Prusiewicz, Angelika Stefaniak, Patryk Ślesicki, Dawid Trzebniak, Faustyna Wersocka, Marcin Zgliński, Damian Zapart, Monika Olszewska, Daniel Płoch, Klaudia Rosołowska, Natalia Niedźwiedzka oraz Renata Marczyńska. Dyplomy za osiągnięcia sportowe otrzymali: Bartosz Gwiździał, Monika Piotrowska, Kinga Szczepaniak, Adam Auguścik, Patryk Błażewicz, Dawid Duda, Kacper Pańczyk, Adrianna Pieniążek, Klaudia Pierz, Oliwia Bartnicka, Kamil Majda, Natalia Niedźwiedzka, Monika Olszewska, Daniel Płoch, Klaudia Rosołowska oraz Dawid Tłusty. Nagrody otrzymali również najlepsi absolwenci w zawodzie. Przy przyznawaniu tych wyróżnień pod uwagę brane były wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. W zawodzie technik mechanik nagrodę otrzymał Arkadiusz Bogacz, w zawodzie technik informatyk-Łukasz Poterała, w zawodzie technik logistyk-Klaudia Gwóźdź, w zawodzie technik ekonomista-Adrian Węglewski. Kolejnym punktem akademii był program artystyczny , podczas którego uczniowie w sposób humorystyczny przedstawiali sylwetki swoich wychowawców. 
Starszych kolegów i koleżanki w imieniu społeczności uczniowskiej pożegnali uczniowie klasy 2 D pod kierunkiem Pani Magdaleny Kowalskiej. Pożegnanie odbyło się w klimacie wspomnień, a mottem przewodnim były słowa „do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć znowu dalej". Prowadzący w imieniu całej społeczności szkolnej życzyli absolwentom samych sukcesów w dalszym życiu.
Maturzyści! Trzymamy za Was kciuki podczas egzaminów! Wierzymy, że trud włożony w przygotowania do matury zaprocentuje Wam i zaowocuje znakomitymi wynikami. Powodzenia!

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1128