top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
72. rocznica zakończenia II Wojny Światowej
dodano: 09-05-2017 | Klaudia Hołod | wyświetleń: 1671

W dniu 8 maja br. odbyły się uroczystości związane z 72 rocznicą zakończenia II Wojny Światowej. Obchody poprzedziło złożenie wieńców przez delegacje kombatantów, samorządów miasta Jawora i Powiatu Jaworskiego w miejscach pamięci narodowej, m.in. na Grobie Nieznanego Żołnierza Polskiego, przy pomniku Sybiraków, a także pod tablicą poświęconą ofiarom hitleryzmu oraz żołnierzom wyklętym na dziedzińcu Zamku.

Główne uroczystości rozpoczęły się od złożenia wieńców i wiązanek kwiatów pod obeliskiem 1000-lecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem przez  delegacje środowiska kombatanckiego, samorządowe, zakładów pracy, partii i organizacji społecznych, a także przedstawicieli Wojska Polskiego i szkół, w obecności pocztów sztandarowych. W uroczystościach udział wzięli również parlamentarzyści  - Minister Elżbieta Witek, Elżbieta Stępień oraz Robert Kropiwnicki. Samorząd Powiatu Jaworskiego reprezentowali Stanisław Laskowski Starosta Jaworski, Stanisław Witek Członek Zarządu oraz Sekretarz Powiatu Pani Bogumiła Wenda. Druga część uroczystości odbyła się w Teatrze Miejskim, gdzie zaproszeni goście, wysłuchali wystąpienia okolicznościowego, wygłoszonego przez uczennicę Technikum Logistycznego  – Angelikę Kirakosyan. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej dała także okazję do wyróżnienia członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Bolkowa – Jolantę Kaczmarek, Marię Kleniuk i Wiesława Gąsiorowskiego okolicznościowymi dyplomami, przekazanymi przez Starostę Stanisława Laskowskiego. Uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez młodzież z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie oraz bolkowskie zespoły ludowe – „Bolkowianie”  i „Echo”.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1128