top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Pamięci rtm. Witolda Pileckiego i kard. Stanisława Wyszyńskiego
dodano: 01-06-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1392

W Zespole Szkół i Placówek im. W. Witosa w Bolkowie odbyła się uroczystość poświęcona pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego. Pomysłodawcą i współorganizatorem tego wydarzenia był Wicestarosta Arkadiusz Baranowski. Podczas spotkania, będącego montażem słowno-muzycznym, Starosta przedstawił zgromadzonym postać niezłomnego Rotmistrza, jego historię, dzieje rodzinne oraz wyznawane wartości i zasady moralne, wśród których poczesne miejsce zajmowały umiłowanie ojczyzny, honor, wiara i rodzina. Starosta podjął również dyskusję z młodzieżą uczestniczącą w uroczystości, z którą rozmawiał nt. Rotmistrza i zasad, którymi kierował się w życiu. Padło także pytanie, czy Witold Pilecki może stanowić autorytet dla młodych ludzi oraz wszystkich Polaków, na co młodzież odpowiedziała, jednoznacznie - tak.

Podczas spotkania zaprezentowano również postać innego, wielkiego Polaka, a mianowicie Prymasa Tysiąclecia - Stefana Wyszyńskiego. Wiele pięknych słów o polskim duchownym powiedział Ks. Tomasz Bunikowski, z Parafii św. Marcina w Jaworze. Kilka słów podsumowujących to wydarzenie powiedziała także Beata Janas Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej w jaworskim starostwie, która podkreśliła, iż we współczesnym świecie, zdominowanym przez techniczne nowinki warto pamiętać i kierować sięzasadami,które, wiele lat temu, wyznawał Rotmistrz Pilecki.

Uroczystość, w której uczestniczyła głównie młodzież bolkowskiej szkoły, uświetnił występ zespołu "Iskierki", który zaprezentował pieśni o zabarwieniu patriotycznym, ale na uwagę zasługuje fakt, że teksty do tych utworów powstały współcześnie. O swoich wojennych losach i tragicznych doświadczeniach mówili kombatanci, panie Maria Kleniuk i Aniela Bujak oraz pan Stanisław Gąsiorowski.

Po uroczystości - przybyli goście - obejrzeli wystawę o Rotmistrzu Pileckim, która aktualnie gości w auli Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1131