top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Już niedługo remont drogi krajowej nr 3 oraz drogi wojewódzkiej nr 374
dodano: 08-06-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1146

Z inicjatywy Starosty Stanisława Laskowskiego, w dniu 07.06.2017 r. w Starostwie, odbyło się spotkanie poświęcone koordynacji planowanych do realizacji remontów dróg - drogi krajowej nr 3 oraz drogi wojewódzkiej nr 374 (ul. Kuziennicza). W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, Starostwa, Konsorcjum PRO-TRA Building sp. z o.o./GM Roads Polska sp. z o.o., będącego Wykonawcą remontu dk nr 3, nadzoru inwestorskiego, Biura Projektowego „TRAKT" - wykonującego dokumentację na przebudowę ul. Kuzienniczej, a także Urzędu Miejskiego w Jaworze. W trakcie spotkania omówione zostały możliwości skoordynowania harmonogramów robót budowlanych na obu budowach oraz organizacji ruchu zastępczego w okresie prowadzenia robót przez ich wykonawców.

Podczas spotkania, przedstawiciele GDDKiA poinformowali, że rozpoczęcie robót budowlanych uzależnione będzie od pozytywnego zaopiniowania i zatwierdzenia organizacji ruchu zastępczego, a ich terminowe zakończenie od sprawnej współpracy z firmą Tauron, która wykonywać będzie roboty sieciowe oraz Gminy Jawor, która wykonywać będzie wymianę przyłączy wodnych. Przedstawiciele Konsorcjum stwierdzili, że roboty budowlane mogłyby być rozpoczęte już 18 czerwca, co oznacza, że do 11 czerwca powinna być pozytywnie zaopiniowana i zatwierdzona organizacja ruchu zastępczego na czas prowadzenia robót. Zakończenie całego zadania planowane jest do 10 października br. GDDKiA, jako inwestor, podobnie jak Wykonawca, zainteresowana jest terminową realizacją zadania. Stąd planowane jest łączenie niektórych etapów tak, żeby całe zadanie można było zakończyć w dwóch etapach. Pierwszym będzie remont odcinka od skrzyżowania ul Narutowicza z ul. Lubińską do sklepu Intermarche. Drugi etap obejmowałby remont ul. Limanowskiego, pl. Wolności i ul. Dąbrowskiego.

Starosta Laskowski poinformował, że projekt czasowej organizacji ruchu wpłynął do Starostwa i 5 czerwca został skierowany do Wydziału Komunikacji i Drogownictwa, który w krótkim czasie zostanie poddany analizie, zaopiniowaniu i przekazany wnioskodawcy, z pozytywną opinią albo dla całości zadania, albo przynajmniej dla pierwszego jego etapu. Ponadto poinformował, że Starostwo Powiatowe, jako inwestor zastępczy w imieniu DSDiK we Wrocławiu, realizować będzie przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 374, od skrzyżowania z dk. nr 3 do skrzyżowania z drogą powiatową - ul. Słowackiego. Zlecone zostało już opracowanie dokumentacji, która będzie gotowa do 23 czerwca br. W lipcu przeprowadzona zostanie procedura wyłonienia wykonawcy, a zadanie musi być wykonane i rozliczone do 30 listopada.

Dołożymy wszelkich starań, aby Wykonawca realizujący kontrakt mógł już wkrótce rozpocząć prace na odcinku dr. kr. nr 3. - mówi Starosta Stanisław Laskowski. Obie inwestycje są niezmiernie ważne dla mieszkańców Jawora, dlatego musimy wspólnie wypracować taki harmonogram prac, by z jednej strony nie zablokować inwestycji, a z drugiej strony by w jak najmniejszym stopniu powodować utrudnienia w ruchu pojazdów w mieście - dodaje Starosta

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
NSR_2.jpg
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
PIFE_2.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 906