top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Praktyki zawodowe uczniów ZSiP w Bolkowie
dodano: 14-06-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1064

Wicestarosta Jaworski Arkadiusz Baranowski uczestniczył w spotkaniu podsumowującym projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) - "Zagraniczne praktyki jako krok na drodze do sukcesu zawodowego", realizowany przez Zespół Szkół i Placówek w Bolkowie. W spotkaniu, obok Starosty oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Jaworze Beaty Janas - udział wzięli Dyrektor ZSiP Beata Zalewska oraz nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie szkoły - główni uczestnicy projektu. Spotkanie, zorganizowane przez Panią Dyrektor placówki, stanowiło swoiste podsumowanie pracy i czasu spędzonego przez 26 uczniów wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych: Panią Emilię Habior i Pana Pawła Tomasika, podczas dwutygodniowych praktyk, które odbyły się w ramach wspomnianego projektu. W uroczystości wzięli udział także koordynatorzy projektu: Pani Paulina Bilska - Marek oraz Pan Paweł Burzawa. Młodzież, kształcąca się w zawodach technicznych: hotelarza, żywienia i usług gastronomicznych oraz urządzeń i systemów energii odnawialnej, zdobywała "szlify" zawodowe w wielu, atrakcyjnych miejscowościach zagranicznych, m.in. w Portugalii i na Malcie, głównie w firmach branży turystycznej i gastronomicznej. Oczywiście młodzież nie tylko pracowała, ale również w czasie wolnym  odbywały się zajęcia językowe i wprowadzające do kultury, odbywały się liczne wycieczki, a po kilku tygodniach obcowania z mieszkańcami, ich historią i codziennością odwiedzanych krajów wracała z praktyk bogata w nowe doświadczenia, tak zawodowe, jak i życiowe. Uczestnicy praktyk otrzymali również stosowne certyfikaty, potwierdzające zdobyte kwalifikacje i doświadczenia. Spotkanie przebiegało przy stole zastawionym narodowymi portugalskimi i maltańskimi potrawami przygotowanymi przez uczniów szkoły.

Ogólny koszt projektu wynosi 265 tys. zł, w tym 53 tys. zł stanowi wkład własny Powiatu, który podlega rozliczeniu i refundacji.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
NSR_2.jpg
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
PIFE_2.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 906