top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Gala Laureatów Konkursów Powiatowych
dodano: 16-06-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1293

Tegoroczna, dziewiąta Gala odbyła się wyjątkowo w gościnnych progach Powiatowego Zespołu Schronisk Młodzieżowych w Jaworze. Oficjalnego otwarcia dokonała Dorota Domińska - Werbel dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji. Na uroczystość wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursów przeprowadzonych w roku szkolnym 2016/2017 przybyli m.in. Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Wicestarosta Arkadiusz Baranowski, Agnieszka Rynkiewicz Zastępca Burmistrza Jawora, Jacek Machynia Zastępca Burmistrza Bolkowa oraz przedstawiciele gmin, dyrektorzy szkół, nauczyciele, koordynatorzy sportu oraz rodzice i opiekunowie uzdolnionej młodzieży.

Gala Laureatów Konkursów Powiatowych promuje osiągnięcia uczniów i nauczycieli szkół powiatu jaworskiego w środowisku lokalnym. Dzisiejsza uroczystość, jak powiedziała dyrektor PORE, jest okazją do podsumowania współzawodnictwa uczniów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Przede wszystkim jest to jednak święto młodych ludzi - laureatów i ich rodziców - dumnych z osiągnięć swoich dzieci. Podziękowano również nauczycielom za zaangażowanie i czas poświęcony na przygotowanie uczniów do trudnych zmagań konkursowych i zawodów sportowych, a dyrektorom szkół - za współpracę. Wyrazy podziękowania skierowano także do władz samorządowych powiatu i gmin, m.in. za pomoc oraz ufundowanie nagród.

W dalszej kolejności Koordynator Powiatowy ds. Sportu - Iwona Zatyka przedstawiła wyniki współzawodnictwa sportowego dla szkół powiatu jaworskiego oraz ranking gmin. Jednak głównym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów i nagród laureatom powiatowych konkursów, jak również listów gratulacyjnych nauczycielom, którzy ich przygotowywali. W tym roku szkolnym PORE zorganizował wiele konkursów, m.in. ortograficzny, matematyczny, recytatorski. Nagrody wręczali przedstawiciele organów prowadzących szkoły.

Na koniec uroczystości Starosta Stanisław Laskowski podziękował serdecznie wszystkim dyrektorom, nauczycielom i wychowawcom za współpracę i aktywne wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu talentów i rozwijaniu ich uzdolnień. Pogratulował także wszystkim uczniom - laureatom za ciężką pracę w rozwój swoich umiejętności i wybitne osiągnięcia na różnych płaszczyznach edukacyjnych. W swoim wystąpieniu Starosta podkreślił także, iż „....nauczyciel jest wielki, nie przez to, jakie stawia oceny, tylko czy potrafi w młodym człowieku znaleźć jego talenty. Myślę, że Wy jesteście wielcy, ponieważ dzisiaj mieliśmy okazję, żeby te nasze wspaniałe talenty pokazać."

Uroczystość uświetniły występy uczniów: Alicji Dopierały - uczennicy Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze oraz dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Prymusek". Galę prowadzili Ewelina Widzińska i Damian Grzelak z PCKZ i U w Jaworze.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1021