Świętujemy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego
dodano: 18-06-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 834

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego jest świętem uchwalonym przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2006 roku, aby docenić trud rodzicielstwa zastępczego i przypomnieć o ludziach, którzy znaleźli w swoim życiu miejsce dla dzieci potrzebujących miłości, troski i opieki. Przyjmując pod opiekę dzieci, rodzina zastępcza daje im poczucie bezpieczeństwa, stabilizację, a przede wszystkim miłość. Troszcząc się o swoich podopiecznych opiekunowie zastępczy przeżywają wraz z nimi chwile radości i smutku, pomagają młodym ludziom wejść w dorosłe życie i stać się mądrym, dobrym i życzliwym. Dzieki temu młody człowiek, który nie doświadczył ciepła i troski rodzinnej, ma szansę otrzymać jeden z najcenniejszych darów - rodzinę.

W tym szczególnym dniu, w Powiatowym Zespole Schronisk Młodzieżowych w Jaworze, z rodzinami zastępczymi oraz ich podopiecznymi - spotkali się Starosta Jaworski Stanisław Laskowski oraz Wicestarosta Arkadiusz Baranowski. Uroczystość zorganizowała, razem ze swoimi współpracownikami, Pani Izabela Aniołek - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze. Starostowie serdecznie podziękowali przybyłym na uroczystość rodzicom zastępczym z terenu Powiatu Jaworskiego, za trud wychowania drugiego człowieka. Życzyli im wielu sił, cierpliwości i wytrwałości w pełnieniu tej potrzebnej, społecznie funkcji, oraz, aby sprawowanie pieczy zastępczej przynosiło im jak najwięcej satysfakcji i radości, a dzieci, wychowywane w ich rodzinach, przeżywały same szczęśliwe chwile beztroskiego dzieciństwa.

W trakcie spotkania opiekunowie otrzymali podziękowania za wielkie serca okazywane dzieciom, a dzieci otrzymały prezenty. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek, poprzedzony wspólnymi zdjęciami.

baner-230-120.jpg

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 2341