Prawie 1 mln zł unijnej dotacji dla Powiatu Jaworskiego. Będzie II etap ścieżki pieszo-rowerowej do Myśliborza!
dodano: 29-06-2017 | Mariusz Żydziak | wyświetleń: 541

Prawie 2 km ścieżki pieszo-rowerowej, miejsca wypoczynku z wiatą i stojakami na rowery to najważniejsze zadania, które będą realizowane przez Starostwo Powiatowe już w przyszłym roku. Ponadto dla turystów zostaną udostępnione tablice informacyjne, powstanie nowa strona internetowa o charakterze turystycznym oraz zostanie wydanych wiele nowych materiałów informacyjno-promocyjnych. Tym samym kontynuacji doczeka się inwestycja powiatowa z 2014 r., która okazała się być niezwykle trafną i bardzo wykorzystywaną przez mieszkańców i turystów.

Starosta Jaworski Stanisław Laskowski: „Bardzo ucieszyła nas informacja, że  wniosek Powiatu na II etap ścieżki został wysoko oceniony i uzyskał akceptację Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Dzięki dotacji unijnej z Regionalnego Programu Operacyjnego  WD  w wysokości prawie 1 mln zł będzie możliwe doprowadzenie ścieżki pieszo-rowerowej do samego Myśliborza. Myślę, że to dobra informacja dla wszystkich aktywnych mieszkańców naszego powiatu oraz licznych rzeszy turystów odwiedzających Park Krajobrazowy Chełmy. Przy okazji dziękuję władzom Gminy Paszowice, która jest partnerem tego projektu i zadeklarowała swój  wkład finansowy".

Wydział Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Jaworze

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 75