top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Nowy chodnik w Słupie
dodano: 28-06-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1005

Nie tylko mieszkańcy Jawora mogą cieszyć „oko" zmieniającą się stopniowo infrastrukturą drogową. Podobne zmiany zachodzą w całym powiecie. Zapewne nie tak szybko, jak by sobie wszyscy życzyli, ale jednak... Tak jest również w przypadku miejscowości Słup, gdzie zakończono prace związane z przebudową blisko 300 metrowego odcinka chodnika, który wykonany został przez Przedsiębiorstwo Usług Transportowych „Źrubek" z Mierczyc. Już dziś mieszkańcy wsi mogą bezpiecznie korzystać z wybudowanego ciągu pieszego, którego rozwiązania projektowe konsultowane były z mieszkańcami. Pierwotnie prace miały mieć nieco inny charakter, niemniej jednak ostatecznie przesunięte zostały na rok bieżący, co zdecydowanie przysłużyło się tej inwestycji, albowiem chodnik został przeprojektowany, a jego długość zwiększona dwukrotnie. Dla przypomnienia - koszt inwestycji, sięgający osiemdziesięciu tysięcy złotych - w całości pokrył Powiat Jaworski z własnego budżetu. Jest to wynik uzgodnień z gmina Męcinka, która realizuje inne zadania przy drodze powiatowej z własnych środków.

"Niezmiernie cieszy nas ta inwestycja. Zarząd Powiatu w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w miarę możliwości stara się realizować zadania związane z remontami dróg i poboczy na terenie całego powiatu, i ta realizacja jest kolejną, ale oczywiście nie ostatnią. Ciągle staramy się pozyskiwać dodatkowe środki, bądź poszukiwać „wolnych" funduszy w naszym budżecie, żeby móc prowadzić zdywersyfikowane prace remontowe, nie tylko w naszych jednostkach organizacyjnych, ale również te, które dotyczą infrastruktury drogowej" - mówi Stanisław Laskowski Starosta Jaworski.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
NSR_2.jpg
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
PIFE_2.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 906