Uczniowie PCKZiU na praktykach zawodowych w stolicy Niemiec
dodano: 11-07-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 138

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze przystępuje do projektu „Polsko - Niemieckie Konsorcjum Praktyk Zawodowych". W ramach projektu dziesięciu uczniów zasadniczej szkoły zawodowej w styczniu 2018 roku wyjedzie na praktyki zawodowe do przedsiębiorstw na terenie Berlina. Koszt dofinansowania uczniów w ramach projektu to ponad 80 tys. zł., a środki przeznaczone zostaną na dojazd, wyżywienie, pobyt oraz pokrycie kosztów leczenia i ubezpieczenia. Projekt "Polsko-Niemieckie Konsorcjum Praktyk Zawodowych" zainaugurowało swoją działalność w roku 2015 przy udziale Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, na rzecz realizacji staży zawodowych uczniów szkół technicznych i zawodowych w szkołach, firmach i instytucjach w Niemczech. Jak powiedział Wicestarosta Arkadiusz Baranowski - cieszy, iż nie tylko młodzież z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie wyjeżdża na zagraniczne praktyki zawodowe (ostatnio byli na Malcie i w Portugalii), ale również uczniowie z innych szkół średnich w powiecie korzystają z projektów, dzięki którym mogą odbywać praktyki zawodowe, tym razem w niemieckich przedsiębiorstwach w Berlinie. Tak więc kolejny już raz możemy skorzystać z programów edukacyjnych i unijnego wsparcia finansowego.

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 1875