Hołd ofiarom ludobójstwa
dodano: 10-07-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 127

W niedzielę, 9 lipca, już po raz trzynasty obchodzony był w Legnicy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Banderowskiego Ludobójstwa na Kresach Wschodnich w latach 1939 - 47, którego inicjatorem i jednym z patronów był członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Tadeusz Samborski. Uroczystości rocznicowe rozpoczęła msza święta w intencji Polaków pomordowanych na Kresach, w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Homilię wygłosił ks. dr Marek Kluwak. Po mszy uczestnicy przemaszerowali do Zamku Piastowskiego, gdzie nastąpiła część oficjalna obchodów. Specjalnym gościem był kompozytor i dyrygent Krzesimir Dębski, który zaprezentował swoją książkę, pt. „Nic nie jest w porządku. Wołyń moja rodzinna historia". Wśród wielu zaproszonych gości byli również samorządowcy Powiatu Jaworskiego - Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Wójt Gminy Wądroże Wielkie Elżbieta Jedlecka oraz Zastępca Wójta Gminy Mściwojów Waldemar Dziędzioła.

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 1875