Kolejna promesa dla Powiatu Jaworskiego
dodano: 14-07-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 418

14 lipca br., w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu odbyło się wręczenie promes Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zapewniających dotacje na zadania jednostek samorządu terytorialnego związane z usuwaniem lub przeciwdziałaniem skutkom klęsk żywiołowych. Promesy 25 samorządom, w tym trzem powiatom, przekazała Minister Elżbieta Witek przy udziale Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Powiat Jaworski otrzymał już drugą w tym roku promesę, tym razem na remont dachu i zalanych pomieszczeń w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaworze, które ucierpiały w roku 2015 podczas silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu. Dodatkowo zalaniu uległy pomieszczenia ostatniej kondygnacji podczas ulewnych deszczy w roku ubiegłym.

Planujemy pilne ogłoszenie przetargu na realizację tego zadania, tak, by prace rozpoczęły się możliwie jak najszybciej - jeszcze podczas wakacji - mówi Starosta Stanisław Laskowski. Remont, obiektu jest bardzo potrzebny, bowiem podczas większych opadów deszczu wciąż zalewane są wyższe kondygnacje budynku - dodaje Starosta Laskowski.

Jest to zadanie bardzo potrzebne z racji chociażby tego, że uczą się tu i przebywają dzieci niepełnosprawne - zauważa Wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Minister Elżbiecie Witek oraz Panu Wojewodzie Pawłowi Hreniakowi za pomoc w uzyskaniu tych środków - mówi Franciszek Materniak Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Tegoroczna promesa - w wysokości prawie 400 tys. złotych to kolejne środki dla SOSz-W, wcześniej bowiem placówka otrzymała blisko pół miliona złotych ze środków unijnych na rozwój placówki przedszkolnej, która rozpoczęła swoją działalność w ubiegłym roku szkolnym.

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 75