top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Kolejna promesa dla Powiatu Jaworskiego
dodano: 14-07-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1000

14 lipca br., w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu odbyło się wręczenie promes Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zapewniających dotacje na zadania jednostek samorządu terytorialnego związane z usuwaniem lub przeciwdziałaniem skutkom klęsk żywiołowych. Promesy 25 samorządom, w tym trzem powiatom, przekazała Minister Elżbieta Witek przy udziale Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Powiat Jaworski otrzymał już drugą w tym roku promesę, tym razem na remont dachu i zalanych pomieszczeń w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaworze, które ucierpiały w roku 2015 podczas silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu. Dodatkowo zalaniu uległy pomieszczenia ostatniej kondygnacji podczas ulewnych deszczy w roku ubiegłym.

Planujemy pilne ogłoszenie przetargu na realizację tego zadania, tak, by prace rozpoczęły się możliwie jak najszybciej - jeszcze podczas wakacji - mówi Starosta Stanisław Laskowski. Remont, obiektu jest bardzo potrzebny, bowiem podczas większych opadów deszczu wciąż zalewane są wyższe kondygnacje budynku - dodaje Starosta Laskowski.

Jest to zadanie bardzo potrzebne z racji chociażby tego, że uczą się tu i przebywają dzieci niepełnosprawne - zauważa Wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Pani Minister Elżbiecie Witek oraz Panu Wojewodzie Pawłowi Hreniakowi za pomoc w uzyskaniu tych środków - mówi Franciszek Materniak Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Tegoroczna promesa - w wysokości prawie 400 tys. złotych to kolejne środki dla SOSz-W, wcześniej bowiem placówka otrzymała blisko pół miliona złotych ze środków unijnych na rozwój placówki przedszkolnej, która rozpoczęła swoją działalność w ubiegłym roku szkolnym.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
NSR_2.jpg
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
PIFE_2.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 906