top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Kolejne spotkanie ws. budowy fabryki Mercedesa
dodano: 27-07-2017 | Klaudia Hołod | wyświetleń: 1130

Sprawa wydania pozwolenia na budowę fabryki Mercedes-Benz była głównym tematem kolejnego spotkania z przedstawicielami firmy Daimler, które odbyło się 26 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Jaworze. Oprócz przedstawicieli Inwestora i Starostwa Powiatowego w spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W trakcie spotkania szczegółowo została omówiona dokumentacja projektowa, związana ze złożonym na początku lipca do Starostwa wnioskiem o uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę fabryki. Pan Jurgen Wagner przedstawił również ostateczny plan budowy fabryki wraz z podaniem planowanych terminów rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych jej etapów. Zwrócono też uwagę na konieczność koordynacji prac budowlanych na terenie fabryki z remontem ulicy Cukrowniczej prowadzonym przez Gminę Jawor.

Jak zwykle podczas spotkania padło jeszcze wiele szczegółowych  pytań dotyczących zakresu prowadzenia samej budowy, jak również linii produkcyjnych. Starosta Stanisław Laskowski zapewnił, że pracownicy Starostwa na bieżąco będą wyjaśniać wątpliwości Inwestora i udzielać mu wszelkiej pomocy merytorycznej. Aktualnie trwa analiza złożonych dokumentów, i maksymalnie szybko zostanie wydane pozwolenie na budowę. Tak więc może już w sierpniu ruszy oczekiwana przez wszystkich budowa.

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/19-fakty-jawor/17388-budowa-mercedesa-ruszy-moze-juz-w-sierpniu - informacja Radia PLUS 


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1107