Kolejne spotkanie ws. budowy fabryki Mercedesa
dodano: 27-07-2017 | Klaudia Hołod | wyświetleń: 348

Sprawa wydania pozwolenia na budowę fabryki Mercedes-Benz była głównym tematem kolejnego spotkania z przedstawicielami firmy Daimler, które odbyło się 26 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Jaworze. Oprócz przedstawicieli Inwestora i Starostwa Powiatowego w spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

W trakcie spotkania szczegółowo została omówiona dokumentacja projektowa, związana ze złożonym na początku lipca do Starostwa wnioskiem o uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę fabryki. Pan Jurgen Wagner przedstawił również ostateczny plan budowy fabryki wraz z podaniem planowanych terminów rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych jej etapów. Zwrócono też uwagę na konieczność koordynacji prac budowlanych na terenie fabryki z remontem ulicy Cukrowniczej prowadzonym przez Gminę Jawor.

Jak zwykle podczas spotkania padło jeszcze wiele szczegółowych  pytań dotyczących zakresu prowadzenia samej budowy, jak również linii produkcyjnych. Starosta Stanisław Laskowski zapewnił, że pracownicy Starostwa na bieżąco będą wyjaśniać wątpliwości Inwestora i udzielać mu wszelkiej pomocy merytorycznej. Aktualnie trwa analiza złożonych dokumentów, i maksymalnie szybko zostanie wydane pozwolenie na budowę. Tak więc może już w sierpniu ruszy oczekiwana przez wszystkich budowa.

https://legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/19-fakty-jawor/17388-budowa-mercedesa-ruszy-moze-juz-w-sierpniu - informacja Radia PLUS

baner-230-120.jpg

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 2354