top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Bezpieczne Wakacje
dodano: 28-07-2017 | Klaudia Hołod | wyświetleń: 1329

W dniu 13 lipca w ramach XXII Turystycznego Lata „Bezpieczne wakacje” z PTTK kolejny raz dzieci z Jawora  uczestniczyły  w wycieczce zorganizowanej przez Oddział PTTK Ziemi Jaworskiej i Klub Piast. W Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa dzieci miały możliwość zapoznania się z fauną i florą  PK Chełmy - lekcje dotyczyły  m.in. pająków i motyli. Zajęcia oprócz wykładów obejmowały również zabawę edukacyjną na świeżym powietrzu. Za aktywny udział  w zajęciach każde z dzieci otrzymało pamiątkowe medale i własnoręcznie wykonane pająki.

16 lipca, kolejna grupa zwiedziła Ziemię Sandomierską oraz Góry Świętokrzyskie, gdzie miała okazję zobaczyć wiele sakralnych i świeckich obiektów (Sandomierz, Dom Długosza, Ucho Igielne, zamek Krzyżtopór, Krzemionki Opatowskie, relikwie Drzewa Krzyża Świętego, Muzeum Starożytnego Hutnictwa). Uczestnicy również wspięli się na najwyższy szczyt Łysogór, Łysice.

Kolejna wycieczka zorganizowana przez Oddział PTTK Ziemi Jaworskiej oraz Klub Piast SM w Jaworze w ramach 22 Turystycznego Lata-Bezpieczne Wakacje odbyła się 21 lipca. Tym razem dzieci z II turnusu półkolonii z Jawora wraz z przewodnikiem Andrzejem Kowalikiem pokonywały trasę z Chełmca do „Chaty pod lipą” w Raczycach – urokliwym zakątku PK Chełmy, w niewielkiej odległości od Jawora.  Grupa powędrowała przez wieś w kierunku leśniczówki. Po przejściu około kilometra uczestnicy dotarli do schronu turystycznego PTTK „Chata pod lipą”. W tym miejscu odbyło się wiele konkurencji sportowych , a przy ognisku, które przygotował dla grupy prezes Oddziału PTTK w Jaworze Leszek Drabczyk piekli kiełbaski i śpiewali rajdowe piosenki. Wszystkim uczestnikom przypomniano zasady bezpiecznej wędrówki, bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz bezpiecznej zabawy. W konkursie wiadomości z trasy największą wiedzą wykazali się Szymon Buła, Kuba Szaszorowski i Kacper Bobrowski. W konkursie  skakanki najlepsze były Magda Białek, Julia Obidowska i Zosia Mertins,  w konkursie  celne oko - rzutki wygrał Samuel Lichniarz, a w konkursie celne oko - kółka mistrzynią została Oliwia Makowiecka. Zwycięzcy poszczególnych konkursów i gier otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Jaworze oraz Starostwo Powiatowe.  

Organizatorzy i uczestnicy serdecznie dziękują Gminie Jawor i Starostwu Powiatowemu za wsparcie organizacji imprez realizowanych w ramach Bezpiecznych Wakacji 2017.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1107