Święto Policji w Jaworze
dodano: 28-07-2017 | Klaudia Hołod | wyświetleń: 563

W dniu 28 lipca br. w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. W tym roku obchodzono 98 rocznicę powstania Policji. Samorząd Powiatu Jaworskiego reprezentowali Członek Zarządu Powiatu Stanisław Witek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Roman Sadowski, który w imieniu Starosty Stanisława Laskowskiego złożył funkcjonariuszom i pracownikom Policji okolicznościowe życzenia i gratulacje. W trakcie uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu inspektor Dariusz Wesołowski wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Jaworze młodszym inspektorem Andrzejem Błaszczakiem wręczyli funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Na wyższy stopień awansowani zostali:

W korpusie oficerów starszych na wyższy stopień służbowy awansowani zostali podinsp. Artur Bujak oraz nadkom. Piotr Białek.

W korpusie oficerów kom. Andrzej Pacholarz, podkom. Łukasz Kubiś, podkom. Kordian Mazuryk.

W korpusie aspirantów st. asp. Dariusz Andrzejak, st. asp. Grzegorz Horoszko, st. asp. Krzysztof Kos, st. asp. Andrzej Kubusiak, st. asp. Mirosław Pierun, asp. Krzysztof Budziński, asp. Kamil Foryś, mł. asp. Zbigniew Budziński, mł. asp. Paweł Stawiarski, sierż sztab. Paweł Bielak, sierż sztab. Jacek Gronczewski, sierż.sztab. Krzysztof Grządziel, sierż.sztab. Krzysztof Malecha, sierż.sztab. Bogumiła Mieszała.

W korpusie podoficerów st.sierż. Paweł Rębisz, st.sierż Paweł Sawczak, st.sierż. Łukasz Tereszkiewicz, sierż. Dariusz Antoniewicz, sierż. Jan Kołodziejczyk, sierż. Paweł Kupczyk, sierż. Dawid Piasecki, st.post. Tomasz Rączkiewicz, st.post. Gracjan Wielgosik.

W korpusie posterunkowych post. Małgorzata Kozioł, post. Krzysztof Ochowicz, post. Wiktor Szmorłowski.

Ponadto Komendant Powiatowy Policji w Jaworze mł. insp. Andrzej Błaszczak wyróżnił listami gratulacyjnymi pracowników Policji: Dorotę Dzikowicz, Beatę Kasperek, Stanisława Kawalec, Jana Szojkę, Jolantę Zdziech oraz Dorotę Żołądkiewicz.

Z kolei decyzją Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów złotą odznaką odznaczony został Zbigniew Mazur, srebrną odznaką odznaczeni zostali Krzysztof Budziński, Zbigniew Budziński, Arkadiusz Mieszała oraz Jerzy Pisulski, a brązową odznaką Ireneusz Gochniak, Bogumiła Mieszała i Adrian Pluta. Medale wręczyli Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa dolnośląskiego Piotr Malon oraz Przewodniczący Zarządu Terenowego w Jaworze Dariusz Andrzejak.

Zdjęcia: Paweł Sasiela, Jawor24h.pl

baner-230-120.jpg