top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Drugi Dzień Zawodów Strzeleckich im. Żołnierzy Września 1939
dodano: 22-09-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1169

21 września, w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się uroczyste podsumowanie Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich im. Żołnierzy Września 1939 roku, połączone z konferencją oraz targami edukacyjnymi, zainaugurowane przez Dyrektora PCKZiU Lucynę Buczkowską oraz Starostę Jaworskiego Stanisława Laskowskiego, który serdecznie podziękował Prezesowi Jaworskiego Klubu Strzeleckiego UR, Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy, jak również wszystkim osobom i instytucjom, które współuczestniczyły w organizacji tego przedsięwzięcia. Dzięki zawodom mogliśmy promować wartości patriotyczne wśród dolnośląskiej młodzieży, a przede wszystkim uczcić pamięć bohaterskich Żołnierzy Września 1939 - dodał Starosta Laskowski.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Konsul Generalny Węgier w Krakowie dr hab. Adrienne Körmendy. Samorząd Powiatu Jaworskiego reprezentowali Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Wicestarosta Arkadiusz Baranowski oraz Stanisław Witek Członek Zarządu Powiatu. Wśród zaproszonych gości obecni byli również Sebastian Oszczęda Wójt Gminy Paszowice, Ks. dr Marek Kluwak Proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Męcince, dr Helena Babiuch Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, dr Karol Rusin Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz dr Agnieszka Kos Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych w legnickiej uczelni.

Po oficjalnym otwarciu na scenie wystąpił Klasyczny Kwintet Dęty Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zaprezentowali repertuar o charakterze patriotyczno - żołnierskim, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

W kolejnej części nagrodzono najlepsze drużyny oraz zawodników. Na uwagę zasługuje fakt, iż spore sukcesy w zawodach odniosły placówki oświatowe z terenu powiatu jaworskiego. Wśród trzydziestu sklasyfikowanych drużyn, na czwartej pozycji w klasyfikacji łącznej wszystkich konkurencji uplasował się zespół I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, w składzie Emilia Sulecka, Paula Topolnicka i Dawid Pilch. Siódme miejsce zajęła natomiast drużyna PCKZiU w Jaworze, w składzie Rafał Suszek, Patryk Zakrzewski i Michał Remiszewski .

Zawody wygrali uczniowie z VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, a trzecie zajął Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. 

W klasyfikacji drużynowej w biathlonie wygrała drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu, plasując się przed zespołami V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy i VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, zaś czwartą lokatę zajęła ekipa Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie. 

W klasyfikacji drużynowej w strzelaniu z karabinka KBKS zwyciężyła drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, trzecie miejsce zajął zespół jaworskiego PCKZiU, drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu.

W klasyfikacji drużynowej rzutu granatem dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, trzecie zajęła drużyna Zespołu Szkół w Lubomierzu.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt zwyciężyła Emilia Sulecka z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, wyprzedzając Aleksandrę Róg oraz Karolinę Berendt z VII LO w Legnicy.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców zwyciężył Dawid Pilch z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze, druga lokatę zajął Marcel Kubiak z jaworskiego PCKZiU, zaś trzecią - Daniel Fecko z Zespołu Szkół w Lubomierzu.

Klasyfikację OPEN w biathlonie wygrał Kacper Karpiel z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, drugi był Piotr Ostrowski z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie. W klasyfikacji OPEN w konkurencji strzelanie z karabinka KBKS zwyciężył Mateusz Czerwiński z ZSZiO w Kamiennej Górze, drugi był Dawid Pilch z I LO w Jaworze, trzecia Emilia Sulecka z I LO w Jaworze. Natomiast w klasyfikacji OPEN rzutu granatem zwyciężył Dawid Pilch.

Ponadto wyróżniono uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworze: Aleksandra Kita, Kinga Kuźnia oraz Weronika Dziopa - laureatki I stopnia VIII edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy" organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej. Uczennicom towarzyszył opiekun Władysław Woźniakiewicz.

Panelem zamykającym dwudniowe zawody była część o charakterze konferencyjnym, podczas której uczestnicy mogli wysłuchać dwóch prelekcji. Pierwszą, "Polski Wrzesień 1939" zaprezentował Mirosław Szkiłądź, kustosz Muzeum Regionalnego w Jaworze. Drugi wykład przedstawił dr Zbigniew Cesarz, a dotyczył on roli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w kształceniu kadr na rzecz obronności kraju.

Równolegle, do trwającej w auli PCKZiU konferencji, odbywały się targi edukacyjne oraz pokaz sprzętu wojskowego, który zaprezentował 23 Śląski Pułk Artylerii z Bolesławca.

Uczestnikom Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich "im. Żołnierzy Września 1939 r." puchary i nagrody ufundowali oraz wsparli imprezę: Fabryka Broni „Łucznik" Radom Sp. z o.o., Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., MESKO Spółka Akcyjna, Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. PIT-RADWAR Spółka Akcyjna, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. MACTRONIC Sp. z o.o., Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A., Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Poseł na Sejm RP Ewa Szymańska, Senator RP Krzysztof Mróz, Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Wicestarosta Jaworski Arkadiusz Baranowski, Wójt Gminy Paszowic Sebastian Oszczęda oraz Dyrektor Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie prof. dr hab. inż. Ryszard Szczepanik. Narodowy Bank Polski S.A. ufundował nagrody w postaci banknotów kolekcjonerskich.

Patronat Honorowy nad imprezą objął: Minister Obrony Narodowej Michał Dworczyk, Minister Paweł Soloch z Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1316