top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Gorąca woda z energii słonecznej – w Domach Pomocy Społecznej
dodano: 28-09-2017 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 1252

Od ponad miesiąca trwają prace na budynkach Domów Pomocy Społecznej w Bolkowie i Mierczycach, a w kolejce czeka już DPS w Jaworze. Na wszystkich trzech obiektach zamontowane będą baterie solarne. Na ukończeniu są już prace instalacyjno – montażowe w DPS Mierczyce , na dachu ułożonych zostało już 24 paneli słonecznych, które wkrótce będą podgrzewać wodę dla 70 mieszkańców tego Domu.

Przypomnę tylko – mówi Starosta Stanisław Laskowski – że realizacja tych inwestycji możliwa jest dzięki pozyskanym przez Powiat środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Wniosek przygotowany przez Wydział Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich oceniony wysoko przez Panel Ekspertów, uzyskał  wsparcie finansowe w wysokości blisko pół miliona złotych. Wierzę, że nowoczesne systemowe rozwiązania cieplne, znacznie ułatwią życie zarówno pensjonariuszom, jak i pracownikom  - dodaje Starosta Laskowski.

Obecnie w trzech placówkach należących do powiatu przebywa 185 pensjonariuszy w różnym wieku, musimy zapewnić im dobrą opiekę i godne lepsze życie. Bez wątpienia instalacje solarne będą dużym usprawnieniem naszej pracy i udogodnieniem dla wszystkich.  Ponadto znacznie obniżone zostaną koszty ogrzewania i utrzymania tych trzech dużych obiektów w Jaworze, Bolkowie i Mierczycach – mówi Dyrektor DPS Irena Stolarczyk.

Wszystkie prace montażowo – instalacyjne zakończone będą jeszcze w tym roku.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1339