Powiat remontuje swoje drogi – za unijne pieniądze !
dodano: 29-09-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 634

Trwają intensywne prace w Mierczycach, gdzie realizowany jest I etap przebudowy drogi powiatowej relacji Jawor - Mierczyce - Wądroże Wielkie - do granicy powiatu (Polanka). W obecnej chwili wykonawca zgodnie z przyjętym harmonogramem, układa nowy chodnik wraz z odwodnieniem od Domu Pomocy Społecznej przez pozostałą część wsi. W dalszej kolejności poszerzony zostanie łuk przy wyjeździe z Mierczyc, a później ułożony zostanie nowy asfalt.

"Zadanie realizujemy dzięki dotacji unijnej pozyskanej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020. Całość zadania obejmuje przebudowę trzech odcinków drogi powiatowej przebiegającej przez Gminę Wądroże Wielkie. I etap wykonany zostanie jeszcze w tym roku, realizację pozostałych dwóch przewidziano na rok 2018. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo pieszych, dla których dzięki realizacji tej inwestycji wybudujemy ponad 2 km chodników. To jedna z najdłuższych dróg, którą wyremontuje powiat w tej kadencji - nie licząc inwestycji, którą wykonaliśmy w roku 2015 na terenie Gminy Męcinka" - mówi Starosta Stanisław Laskowski.

"Dziękuję Pani Elżbiecie Jedleckiej - Wójt Gminy Wądroże Wielkie za doskonale układającą się współpracę i wsparcie finansowe, które w znacznym stopniu uzupełnia wkład własny do realizowanego zadania. Wierzę, że inwestycja ta pozwoli mieszkańcom powiatu jaworskiego na bezpieczniejsze przemieszczanie się w kierunku autostrady A4 oraz do ościennych powiatów" - dodaje Starosta.

Całkowita długość drogi, która zostanie wyremontowana to ponad 5 km.

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 165