top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Powiat remontuje swoje drogi – za unijne pieniądze !
dodano: 29-09-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2617

Trwają intensywne prace w Mierczycach, gdzie realizowany jest I etap przebudowy drogi powiatowej relacji Jawor - Mierczyce - Wądroże Wielkie - do granicy powiatu (Polanka). W obecnej chwili wykonawca zgodnie z przyjętym harmonogramem, układa nowy chodnik wraz z odwodnieniem od Domu Pomocy Społecznej przez pozostałą część wsi. W dalszej kolejności poszerzony zostanie łuk przy wyjeździe z Mierczyc, a później ułożony zostanie nowy asfalt.

"Zadanie realizujemy dzięki dotacji unijnej pozyskanej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 - 2020. Całość zadania obejmuje przebudowę trzech odcinków drogi powiatowej przebiegającej przez Gminę Wądroże Wielkie. I etap wykonany zostanie jeszcze w tym roku, realizację pozostałych dwóch przewidziano na rok 2018. Zadbaliśmy również o bezpieczeństwo pieszych, dla których dzięki realizacji tej inwestycji wybudujemy ponad 2 km chodników. To jedna z najdłuższych dróg, którą wyremontuje powiat w tej kadencji - nie licząc inwestycji, którą wykonaliśmy w roku 2015 na terenie Gminy Męcinka" - mówi Starosta Stanisław Laskowski.

"Dziękuję Pani Elżbiecie Jedleckiej - Wójt Gminy Wądroże Wielkie za doskonale układającą się współpracę i wsparcie finansowe, które w znacznym stopniu uzupełnia wkład własny do realizowanego zadania. Wierzę, że inwestycja ta pozwoli mieszkańcom powiatu jaworskiego na bezpieczniejsze przemieszczanie się w kierunku autostrady A4 oraz do ościennych powiatów" - dodaje Starosta.

Całkowita długość drogi, która zostanie wyremontowana to ponad 5 km.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1339