top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Droga w Mysłowie oficjalnie oddana do użytku !
dodano: 03-10-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1172

Dobiegły końca prace remontowe związane z przebudową drogi powiatowej w Mysłowie. W ramach inwestycji, której wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. przebudowano ponad trzy kilometrowy odcinek drogi wraz z poboczami, wymieniono przeszło 90 przepustów wraz ze ściankami, umocnieniami i zjazdami na posesje, oczyszczono i pogłębiono przydrożne rowy, zamontowano ponad 400 m barier ochronnych. Ku wielkiemu zadowoleniu mieszkańców Mysłowa powstały również nowe perony  autobusowe wraz z dojściami do nich. Śmiało można powiedzieć, że wieś nabrała innego, bardziej estetycznego wyglądu.  

W oficjalnym otwarciu drogi uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu i Gminy Bolków, m.in. Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Wicestarosta Arkadiusz Baranowski, Członek Zarządu Stanisław Witek, Burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bolkowie Jolanta Majtczak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Roman Sadowski. Samorząd wiejski reprezentował sołtys Wiesław Regdosz wspólnie z Romanem Iwuciem Prezesem OSP Mysłów i Dorotą Pajor radną gminną. Obecne były również radne rady powiatu Wiesława Łęgosz i Bogusława Radecka-Bych. Poświęcenia nowo wybudowanej drogi dokonał ks. Ryszard Filipski proboszcz parafii w Kaczorowie. Nie zabrakło oczywiście pracowników starostwa jaworskiego, którzy czynnie uczestniczyli w realizacji tej inwestycji, na czele z Naczelnikiem Wydziału Rozwoju, Promocji i Funduszy Europejskich Tomaszem Głąbickim.

Starosta serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, w tym Burmistrzowi Bolkowa oraz Jarosławowi Nanowskiemu - dyrektorowi ds. Technicznych Regionu Południe w PBD i M „Kobylarnia S.A.", którzy otrzymali pisemne podziękowania oraz okolicznościowe pamiątki.

Przekazujemy oficjalnie kolejną inwestycję zrealizowaną na terenie Gminy Bolków. Mieszkańcy Mysłowa długo oczekiwali na remont tej drogi, ale jestem przekonany, że będą teraz z niej zadowoleni - mówił Starosta Stanisław Laskowski.

Inwestycję udało się przeprowadzić dzięki środkom pozyskanym przez Powiat Jaworski w wysokości prawie miliona złotych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz dofinansowaniu przez Gminę Bolków kwotą 150 tys. zł.       

Żródło: www.powiat-jawor.org.pl

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1339