top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Wrześniowa Sesja Rady Powiatu za nami
dodano: 30-09-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1055

Trzydziesty siódmy już raz w bieżącej kadencji obradowali radni powiatowi. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która tym razem była szczególnie burzliwa i miejscami przybierała bardzo emocjonalny charakter, podjęto kilka, istotnych z punktu widzenia samorządu powiatowego uchwał.

Sesja rozpoczęła się uroczystym akcentem, a mianowicie pożegnaniem odchodzącej na zasłużoną emeryturę wieloletniej dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy - Pani Barbary Dziasek.

Dziękujemy za Pani profesjonalizm, zaangażowanie i wzorową współpracę z Zarządem Powiatu oraz pomoc w realizacji zadań z zakresu przeciwdziałania bezrobociu w Powiecie Jaworskim - powiedział Starosta Stanisław Laskowski - przekazując Dyrektor Dziasek bukiet kwiatów oraz okolicznościowe podziękowania i symboliczny prezent.

W Powiatowym Urzędzie Pracy spędziłam najpiękniejsze lata mojej pracy zawodowej - mówiła wyraźnie wzruszona Dyrektor. Współpracowałam ze wspaniałym zespołem ludzi, którzy zawsze byli zaangażowani i oddani swojej pracy. Moim współpracownikom podziękowałam już we wtorek, dziś dziękuje wszystkim, z którymi łączyła mnie ścieżka zawodowa - powiedziała Barbara Dziasek.

Kolejne podziękowania skierowane zostały na ręce Wiesława Biernata Dyrektora Kontraktu budowy s-3 z firmy Mota - Engil S.A. za współpracę - wykonanie ekspertyzy dotyczącej nośności mostu w miejscowości Wiadrów oraz za przeprowadzenie remontu mostu w Sadach Dolnych.

W dalszej części sesji nastąpiło wręczenie podziękowań dla osób zaangażowanych w organizację I Dolnośląskich Zawodów Strzeleckich im. Żołnierzy Września 1939 r.

Jedną z najważniejszych kwestii poruszanych podczas sesji była sprawa poprawy płynności ruchu na skrzyżowaniach w Jaworze, w tym budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej, Piastowskiej, Strzegomskiej i Armii Krajowej. W imieniu Zarządu Powiatu temat zaprezentowali Starosta Stanisław Laskowski oraz Wicestarosta Arkadiusz Baranowski, wypowiadając się m.in. nt. stanu dotychczasowych uzgodnień z Gminą Jawor, prowadzonej korespondencji oraz opinii odpowiednich służb i organów. W dyskusji oprócz radnych rady Powiatu uczestniczyli również przedstawiciele Urzędu Miejskiego, w tym m.in. Burmistrz Emilian Bera.

Oprócz składania interpelacji, wniosków i zapytań w porządku sesji znalazły się również informacje o realizacji zadań Powiatu w zakresie ochrony zdrowia, o realizacji  zadań Inspekcji Weterynaryjnej  oraz z prac Zarządu Powiatu.

Radni podjęli również uchwały w sprawie zmian w budżecie na 2017 r. oraz zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej.  

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
ZPP2.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1339