Bezpieczeństwo w szkołach oraz przemoc w rodzinie tematami posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego
dodano: 12-10-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 62

11 października, w Starostwie Powiatowym w Jaworze odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Tym razem, oprócz członków Komisji uczestniczyli w nim również dyrektorzy i pedagodzy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu jaworskiego, przedstawiciele organów prowadzących oraz instytucji współpracujących w zakresie bezpieczeństwa.

Głównym tematem posiedzenia była „Analiza stanu bezpieczeństwa w placówkach oświatowych w roku szkolnym 2016 - 2017, na podstawie przeprowadzonych badań ankietowych przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji". Wyniki przeprowadzonej w szkołach na grupie ponad 1000 uczniów ankiety przedstawiły Dyrektor PORE Dorota Domińska - Werbel oraz Wicedyrektor Bogumiła Sokołowska. Badania potwierdziły, że chociaż w szkołach dochodzi do sporadycznych przypadków przemocy, to młodzież czuje się ogólnie bezpieczna.

Drugim, ważnym tematem, nad którym debatowano to „Przemoc w rodzinie na podstawie interwencji przeprowadzonych przez Policję oraz w ramach działań Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie". Informacje w tym zakresie zaprezentowali Jarosław Plewiński z Komendy Powiatowej Policji oraz Marta Prokopik z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W sprawach różnych poruszono m.in. temat bezpieczeństwa p.pożarowego w jednostkach oświatowych oraz składowania odpadów przez firmy prowadzące działalność na terenie powiatu. Bieżącą informację w tym zakresie przedstawił Starosta Stanisław Laskowski.

baner-230-120.jpg

dodano: 27-09-2016 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 86 | Wyświetleń: 2354