top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Bezpieczeństwo w szkołach oraz przemoc w rodzinie tematami posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego
dodano: 12-10-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1239

11 października, w Starostwie Powiatowym w Jaworze odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Tym razem, oprócz członków Komisji uczestniczyli w nim również dyrektorzy i pedagodzy ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu jaworskiego, przedstawiciele organów prowadzących oraz instytucji współpracujących w zakresie bezpieczeństwa.

Głównym tematem posiedzenia była „Analiza stanu bezpieczeństwa w placówkach oświatowych w roku szkolnym 2016 - 2017, na podstawie przeprowadzonych badań ankietowych przez Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji". Wyniki przeprowadzonej w szkołach na grupie ponad 1000 uczniów ankiety przedstawiły Dyrektor PORE Dorota Domińska - Werbel oraz Wicedyrektor Bogumiła Sokołowska. Badania potwierdziły, że chociaż w szkołach dochodzi do sporadycznych przypadków przemocy, to młodzież czuje się ogólnie bezpieczna.

Drugim, ważnym tematem, nad którym debatowano to „Przemoc w rodzinie na podstawie interwencji przeprowadzonych przez Policję oraz w ramach działań Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie". Informacje w tym zakresie zaprezentowali Jarosław Plewiński z Komendy Powiatowej Policji oraz Marta Prokopik z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W sprawach różnych poruszono m.in. temat bezpieczeństwa p.pożarowego w jednostkach oświatowych oraz składowania odpadów przez firmy prowadzące działalność na terenie powiatu. Bieżącą informację w tym zakresie przedstawił Starosta Stanisław Laskowski.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1459