top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
geoportal2.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Starosta członkiem Komitetu Sterującego SUDETY 2030
dodano: 31-10-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 2768

27 października Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, wspólnie z samorządowcami z byłych województw wałbrzyskiego, jeleniogórskiego oraz części legnickiego, uczestniczył w spotkaniu dotyczącym działań mających na celu przyspieszenie rozwoju południowej części Dolnego Śląska, które odbyło się w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Organizatorem przedsięwzięcia był Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Podczas spotkania wiele uwagi poświęcono nierównemu rozwojowi naszego regionu, zestawiając „bogatą" część północną, na czele z Wrocławiem i Zagłębiem Miedziowym z „uboższym" południem. Przedstawiciele samorządów z południa Dolnego Śląska chcą wspólnie stworzyć strategię rozwoju zarządzanych przez siebie miast, gmin i powiatów. Dzięki parafowaniu przez nich takiego dokumentu będą mogli starać się w przyszłości o dodatkowe środki unijne, które pozwolą na szybszy rozwój regionu i zmniejszenie dystansu do pozostałych, bogatszych regionów. Pomysłodawcy proponują opracowanie "Strategii Rozwoju Społeczno - Gospodarczego południa Dolnego Śląska - Sudety 2030". Chęć przystąpienia do projektu wyraziło już osiemdziesiąt samorządów. Na uwagę zasługuje fakt, iż inicjatywa ta nie ma charakteru politycznego, dzięki czemu będzie mogła funkcjonować, bez względu na ewentualne zmiany, mogące mieć miejsce po przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Uchwałę w sprawie przystąpienia do tej inicjatywy, Rada Powiatu w Jaworze, jako jedna z pierwszych, podjęła już podczas sesji w miesiącu wrześniu. Natomiast Starosta Jaworski Stanisław Laskowski wybrany został przez Sygnatariuszy porozumienia do Komitetu Sterującego.  

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 1766