top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
XIX MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KAMERALNYCH JAWOR 2017
dodano: 14-11-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1770

Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury zaprasza na Koncert Laureatów XIX Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Kameralnych Jawor 2017, który odbędzie się dnia 19 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w Jaworze.

Honorowy patronat nad projektem objęli Stanisław Laskowski Starosta Jaworski oraz Emilian Bera Burmistrz Miasta Jawora.

Międzynarodowy Przegląd Zespołów Kameralnych jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się jesienią każdego roku. Młodzi kameraliści spotykają się w Jaworze od 1995 roku. W tym roku odbędzie się XIX edycja Przeglądu, a biorą w nim udział zespoły o różnym składzie instrumentalnym. Usłyszymy duety, tria, kwartety oraz kwintety.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, jest ogromne zainteresowanie imprezą. Swój udział zgłosiły 34 zespoły kameralne ze Szkół i Akademii Muzycznych, z takich miast jak: Brema (Niemcy), Bytom, Gdańsk, Gródek (Ukraina), Hamburg (Niemcy), Jawor, Katowice, Kraków, Legnica, Lublin, Lwów (Ukraina), Łódź, Nysa, Ruda Śląska i Wrocław, zatem do Jawora przyjedzie wielu wspaniałych młodych artystów. W większości są to Laureaci konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W ich wykonaniu usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale także rozrywkową i popularną.

Przesłuchania konkursowe odbędą się z udziałem publiczności w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa w dniach 18 i 19 listopada 2018 r. Oceniani będą przez międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Mieczysława Stachury z Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Głównym organizatorem Przeglądu jest Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury, a współorganizatorami:  Jaworski Ośrodek Kultury, Europejskie Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa, Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy, Akademia Muzyczna  we Wrocławiu oraz  Hillersche Villa - GmbH w Zittau.

Sponsorami projektu są: Starostwo Powiatowe w Jaworze, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Gmina Jawor, Ronal Polska sp. z o.o oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.

Serdecznie wszystkich zapraszamy. Wstęp wolny!

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 57