top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim
dodano: 15-11-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 1893

14 listopada w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze odbyło się Forum Zawodoznawcze z udziałem przedstawicieli firm działających w branży informatycznej. Beneficjentami spotkania byli głównie uczniowie Centrum, w zawodzie technik informatyk. Samorząd Powiatu reprezentował Starosta Jaworski Stanisław Laskowski. W forum wzięli także udział pracownicy wyższych uczelni, w tym m.in. Prodziekan Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy Piotr Nadybski, Dyrektor PCKZiU Lucyna Buczkowska, jak również Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworze Jarosław Simon.

Spotkanie z młodzieżą, przyszłymi pracownikami branży informatycznej miało na celu zapoznanie uczniów m.in. z prężnie rozwijającymi się, lokalnymi i regionalnymi, firmami z branży, poszerzenie wiedzy uczniów o informatycznym rynku pracy, zwiększenie ich motywacji do aktywnego poszukiwania pracy oraz podniesienie umiejętności młodych adeptów informatyki w zakresie efektywnego planowania kariery i zarządzania nią.

Pierwszy panel Forum stanowił prezentację firm działających w branży informatycznej - jaworskiej firmy Xpress sp. z o.o., reprezentowanej przez Sławomira Łukasika i Czesława Ordę oraz wrocławską firmę YUMA Sp. z o.o., którą reprezentowała Anna Sieradzka, jak również wykład przeprowadzony przez Prodziekana Piotra Nadybskiego nt. rozwoju branży informatycznej. Cześć druga natomiast miała charakter debaty uczniów z pracodawcami i nauczycielami nt. kluczowych kompetencji w zawodzie technik informatyk.

Forum stanowiło jedną z form wsparcia dla uczestników projektu „Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim", realizowanego wspólnie z PWSZ im. Witelona w Legnicy, a adresowanego do uczniów szkół zawodowych, dla których Powiat Jaworski jest organem prowadzącym, tj. Technikum w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze oraz Technikum w Zespole Szkół i Placówek w Bolkowie.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 46