Razem Bezpieczniej - wysoki poziom wiedzy o Policji!
dodano: 15-11-2017 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 195

14 listopada 2017 r., w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa, odbył się XIX Rejonowy Konkurs Wiedzy o Policji „Razem Bezpieczniej", będący  zwieńczeniem  owocnej współpracy pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu, a Wojewódzkim Komendantem Ochotniczych Hufców Pracy we Wrocławiu.

W konkursie rywalizowało między sobą 8 grup z 5 hufców pracy z rejonu Legnicy (Góra, Jawor, Legnica, Polkowice i Przemkowa). Młodzież musiała zmierzyć się w części teoretycznej (test) oraz w części manualnej. Konkurs nie stawiał jedynie na rywalizację pomiędzy poszczególnymi OHP, ale także edukował jego uczestników.

W przerwie konkursu, przed ogłoszeniem wyników, Policja zaprezentowała młodzieży umiejętności wyszkolonych psów policyjnych. Indywidualnym zwycięzcą został Benedykt Różyło z Hufca Pracy Przemków (16 pkt.), natomiast zespołowo uzyskano następujące wyniki:

1 miejsce -  HP Polkowice Grupa A (70 pkt.)

2 miejsce -  HP Jawor (67 pkt.)

3 miejsce -  HP Przemków Grupa A (61 pkt.)

4 miejsce -  HP Przemków Grupa B / HP Góra Grupa B (64 pkt.)

5 miejsce -  HP Góra Grupa A (61 pkt.)

6 miejsce -  HP Polkowice Grupa B (58 pkt.)

7 miejsce -  HP Legnica (54 pkt.)

Zwycięzcom Konkursu zostały wręczone puchary i nagrody, m. in. przez Bernadettę Brożynę  Wojewódzkiego Komendanta OHP, Mariolę Labrygę Komendant Hufca Pracy w Jaworze, Stanisława Laskowskiego Starostę Jaworskiego, Emiliana Berę Burmistrza Miasta Jawora oraz Andrzeja Błaszczaka Komendanta Powiatowego Policji.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 165