Spotkanie opłatkowe w jaworskim Stowarzyszeniu Dzieci Wojny
dodano: 21-12-2017 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 264

Spotkania opłatkowe stały się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Wzorem lat ubiegłych do wspólnego stołu zasiedli członkowie jaworskiego oddziału Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce, aby razem z zaproszonymi gośćmi radować się nadchodzącymi świętami. Wśród gości nie zabrakło Starosty Jaworskiego Stanisława Laskowskiego oraz Renaty Węgiel ze Starostwa Powiatowego w Jaworze, Brygidy Kaczkowskiej Kierownik Centrum Usług Socjalnych w MOPS w Jaworze, jak również Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery, który przybył wraz ze współpracownikami. W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadziła Prezes Stowarzyszenia Zofia Grynicz, która przekazała obecnym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego, 2018 Roku. Najważniejszą częścią spotkania było oczywiście podzielenie się opłatkiem - symbolem pojednania, po którym nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd i spożywanie wigilijnych potraw, zaś spotkanie przy wigilijnym stole było okazją, aby wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem. Miłą niespodzianką była wizyta dzieci z Klubu Mrowisko w Jaworze, które przybyły z życzeniami i drobnym prezentem w postaci małej choinki, przekazanej na ręce pani Prezes.

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 299