top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odebrali stypendia
dodano: 12-01-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 178

W dniu 12 stycznia 2018 r., w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze, odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów uczniom, szczególnie uzdolnionym w zakresie umiejętności zawodowych. Stypendia odebrało jedenastu uczniów z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie oraz PCKZiU w Jaworze. Listy gratulacyjne młodym ludziom wręczał Wicestarosta Arkadiusz Baranowski, wspólnie z dyrektor Lucyną Buczkowską (PCKZiU) oraz Beatą Zalewską (ZSiP).

Pomoc stypendialna dla uczniów pochodzi z projektu unijnego "Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim". Ubiegać się o nią mogli uczniowie, którzy spełniali dość wygórowane kryteria, a mianowicie mogli pochwalić się średnią ocen z klasyfikacji końcoworocznej z przedmiotów zawodowych, co najmniej na poziomie 4,5, jak również odnosili sukcesy w konkursach, turniejach i olimpiadach.

Podczas uroczystości zebrani w auli mieli możliwość obejrzeć filmy prezentujące placówki - szkoły, w których kształci się wyróżniona młodzież oraz obejrzeć prezentacje, ukazujące sukcesy i zainteresowania samych uczniów.

Obecny podczas uroczystości Wicestarosta Arkadiusz Baranowski nie krył zadowolenia z tak wysokiego poziomu młodzieży uczęszczającej do szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat. Niejednokrotnie, w trakcie swojego wystąpienia, podkreślał wagę wykształcenia, która w dzisiejszych czasach powinna mieć fundamentalne znaczenie dla młodzieży, podobnie, jak zaangażowanie i praca nad sobą. Podkreślił również doskonałe efekty współpracy wielu osób, dzięki czemu dzisiaj możemy cieszyć się "owocami" projektu "Nowe oblicze szkolnictwa zawodowego w Powiecie Jaworskim" i pozyskanym dwóm milionom złotych. Właśnie te środki pozwalają na wypłacenie uczniom pierwszych stypendiów.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 300