Odprawa roczna jaworskiej Policji - "Najpopularniejszy Dzielnicowy powiatu jaworskiego 2018" nagrodzony przez Starostę Jaworskiego
dodano: 08-02-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 462

7 lutego 2018 r. odbyła się odprawa roczna z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzeja Łuczyszyna, która stanowiła podsumowanie wyników pracy uzyskanych przez funkcjonariuszy powiatu jaworskiego w 2017 roku. Była to również doskonała okazja do wyróżnienia asp. sztab. Krzysztofa Węska z Komisariatu Policji w Bolkowie, który został Najpopularniejszym Dzielnicowym powiatu jaworskiego w 2017 roku.

7 lutego 2018 r. w Jaworze odbyła się odprawa służbowa, na której podsumowano stan bezpieczeństwa na terenie powiatu jaworskiego. Oprócz kierownictwa jaworskiej Policji w osobach Komendanta Powiatowego mł. insp. Andrzeja Błaszczaka i I Zastępcy Komendanta mł. insp. Artura Bujaka, a także naczelników i kierowników komórek organizacyjnych miejscowej komendy Policji, w spotkaniu udział wzięli również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzej Łuczyszyn, Starosta Jaworski Stanisław Laskowski oraz Prokurator Rejonowy w Jaworze Bogusława Bargiel-Malec.

Podczas odprawy Komendant Powiatowy Policji w Jaworze mł. insp. Andrzej Błaszczak oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak przedstawili wyniki osiągnięte przez jednostkę oraz dokonali oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie naszego powiatu w ubiegłym roku. Ponadto mł. insp. Błaszczak określił zamierzenia i cele komendy na rok 2018. Komendant omówił również kwestie współpracy z sądem oraz prokuraturą. Słowa podziękowania skierował także do samorządów za przekazywaną pomoc i finansowe wsparcie jaworskiej policji.

Po wystąpieniu Komendanta głos zabrali zaproszeni goście. Wszyscy w swoich wystąpieniach podziękowali policjantom, jak również pracownikom cywilnym za trud włożony w codzienną pracę i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jaworskiego oraz za osiągnięte wyniki pracy.

Spotkanie to było również okazją do wyróżnienia przez Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze, mł. insp. Andrzeja Błaszczaka oraz Starostę Jaworskiego, Stanisława Laskowskiego asp. sztab. Krzysztofa Węska z Komisariatu Policji w Bolkowie, który z 754 otrzymanymi głosami został „Najpopularniejszym Dzielnicowym powiatu jaworskiego 2018" i awansował do finału wojewódzkiego plebiscytu. Tam z 1670 głosami zajął bardzo wysokie, 4 miejsce. Do przysłowiowego pudła brakło mu zaledwie 76 głosów. Warto podkreślić, że nasz policjant w pokonanym polu pozostawił blisko 600 dolnośląskich dzielnicowych startujących w tym plebiscycie.

Zdjęcia pochodzą z archiwum KPP w Jaworze

dodano: 20-11-2017 | Dawid Paterkiewicz | Ilość fotografii: 21 | Wyświetleń: 890