top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Licealiści poradzili sobie z redoksami
dodano: 09-02-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 358

Od lat I LO w Jaworze stara się, by uczniowie zdobywali wiedzę nie tylko w murach szkolnych, ale i w murach akademickich. Dbając o wszechstronny rozwój chemiczny uczniów klas medyczno – politechnicznych I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, szkoła, w ramach wieloletniej współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, organizuje cykliczne wyjazdy na zajęcia laboratoryjne przygotowane i przeprowadzone przez pracowników Wydziału Chemii tej uczelni. W ramach współpracy uczniowie, po zakończeniu wybranych działów programowych, uczestniczą w warsztatach chemicznych, w ramach których pod czujnym okiem prowadzących zajęcia, wykonują szereg doświadczeń pomagających zrozumieć i poszerzyć wiedzę zdobytą w trakcie lekcji chemii.

Podczas ostatniego wyjazdu, który miał miejsce 6 lutego uczniowie usystematyzowali wiadomości i umiejętności z zakresu reakcji redoks, jednego z trudniejszych działów programowych. Zweryfikowali doświadczalnie wiadomości i umiejętności z zakresu właściwości wybranych pierwiastków bloku d, aktywności metali i niemetali oraz kwasów utleniających, a także doskonalili umiejętność bezpiecznej pracy w laboratorium.

Wyjazd oprócz korzyści naukowych dał młodzieży możliwość zapoznania się ze specyfiką działalności wyższej uczelni i oferowanymi kierunkami nauczania. Opiekunami młodzieży były: Jadwiga Kuczwara - nauczyciel chemii w I LO i Joanna Wyderkowska - nauczyciel biologii.

 

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 438