top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Uczniowie PCKZiU na warsztatach logistycznych w Poznaniu
dodano: 11-02-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 349

9 lutego 2018 r. klasy 3D oraz 3F wybrały się wraz z opiekunami (p. Izabelą Walusiak-Zdunek, p. Agnieszką Tomborską oraz p. Andrzejem Kłeczkiem) na wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu był udział w warsztatach organizowanych przez Wyższą Szkołę Logistyczną w Poznaniu. Wykład zaczął się przedstawieniem oferty WSL oraz korzyści płynących ze studiowania właśnie w tym kierunku. Następnie podzielono uczniów na dwie grupy. Jedna udała się na zajęcia w laboratorium, gdzie przybliżono nam temat kodów kreskowych, a mianowicie tego jak są tworzone i odczytywane. Na koniec zajęć w laboratorium wykładowca zaprezentował również na specjalnej maszynie, w jaki sposób działają bramki RFID (ang. radio-frequency-identification). W tym samym czasie druga grupa miała za zadanie ułożyć klocki na paletach według zamówienia. Po zakończeniu zajęć grupy wymieniły się miejscami.

Przed opuszczeniem Wyższej Szkoły Logistycznej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się do jednego z pięćdziesięciu oddziałów sortowni firmy kurierskiej DPD (Dynamic Parcel Distribution). Przybliżono nam, na czym polega zawód kuriera. Pani, która oprowadzała nas po magazynie połączonym z sortownią opowiedziała nam, że ludzie wysyłają paczkami przeróżne rzeczy, w tym między innymi: żywe zwierzęta, np. pszczoły, albo trumnę. I tutaj po zakończeniu wizyty zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię.

W drodze powrotnej głodni, choć nasyceni wiedzą, zatrzymaliśmy się w KFC w Lesznie, gdzie spożylismy bardzo smaczne posiłki. Drogę z Leszna do Jawora umilał nam pan kierowca, który puszczał nam piosenki, podczas śpiewania których zdarliśmy sobie całe gardła. Po tej niezwykle ciekawej i edukującej wycieczce w spokoju rozeszliśmy się do domu, by kurować zmęczone śpiewaniem struny głosowe.

 


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 438