top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Stowarzyszenie "Budujemy Mosty" podsumowało zrealizowane projekty
dodano: 16-02-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 189

Biblioteka Miejska w Jaworze gościła uczestników spotkania, podczas którego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem, Zespołem Aspergera i Mutyzmem Selektywnym „Budujemy mosty" dokonało podsumowania realizowanych przez siebie w 2017 r. projektów.W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jaworze: Starosta Jaworski Stanisław Laskowski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Beata Janas oraz Dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze Dorota Domińska-Werbel i Dyrektor Zespołu Schronisk Młodzieżowych Krzysztof Kowalczyk.

Celem pierwszego projektu pt: „Rehabilitacja społeczna i zdrowotna dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z terenu miasta Jawor - Zadanie publiczne realizowane w okresie 1.06.2017 - 31.12-2017" był rozwój umiejętności społecznych dzieci autystycznych poprzez treningi umiejętności społecznych (TUS) i zajęcia socjoterapeutyczne; umożliwienie dzieciom autystycznym korzystania z treningów integracji sensorycznej; zapewnienie krótkotrwałej opieki dla opiekunów dzieci autystycznych. Na realizację zadania przeznaczone było łącznie 8 000,00 zł, w tym środki finansowe zebrane przez Stowarzyszenie podczas koncertu charytatywnego z udziałem Moniki Kuszyńskiej, który odbył się w listopadzie 2016 roku oraz środki finansowe przekazane przez Gminę Jawor w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego z przeznaczeniem na sprzęt i pomoce dydaktyczne. Swój udział w projekcie miał również Powiat Jaworski, który udostępnił na działalność Stowarzyszenia pomieszczenia w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji.

Dzięki projektowi Stowarzyszenie zakupiło nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne, w tym laptop, drukarkę, a przede wszystkim filmy modelowe do prowadzenia zajęć z TUS, czyli Treningu Umiejętności Społecznych, a także sprzęt i pomoce do prowadzenia zajęć z SI (integracja sensoryczna). Zorganizowane zostały również zajęcia w ramach świetlicy terapeutycznej dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i mutyzmem selektywnym, z których skorzystały 23 osoby.

Kolejnym, bardzo udanym projektem realizowanym przez Stowarzyszenie i Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Jaworze był Działaj Lokalnie X „Niebieski Ogród"- na niebiesko dla Autyzmu". Projekt dofinansowany był ze środków Programu "Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności", realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Kaczawskie. Celem projektu było zainaugurowanie akcji promującej wiedzę oraz wsparcie dla rodzin dotkniętych problemem zespołu Aspergera, autyzmem i mutyzmem. Poprzez projekt wiele dzieci i ich rodzin mogło skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Jaworze, zwiększyła się  ponadto świadomość i integracja społeczna. Projekt zakładał m.in. pomoc, poprzez wspólną pracę fizyczną oraz stworzenie miejsca spotkań osób dotkniętych tym problemem i wymiany doświadczeń. We wrześniu 2018 roku ruszy grupa wsparcia dla rodziców, a z myślą o dzieciach prowadzone były zajęcia w świetlicy terapeutycznej, mające na celu kształtowanie umiejętności społecznych i komunikacyjnych.

„Moim celem, pisząc ten projekt, było poinformowanie rodziców, którzy na co dzień mają duże trudności u swoich dzieci w nawiązywaniu relacji społecznych i codziennym funkcjonowaniu, że nie są sami ze swoim problemem. Mogą przyjść do nas do poradni i uzyskać szeroki wachlarz wsparcia. Dowiedzieć się jak postępować ze swoim dzieckiem na co dzień. Zapoznać się z zaburzeniami ze spektrum autyzmu" - mówiła Dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Jaworze Dorota Domińska - Werbel. 

W ramach tego projektu również doposażono świetlicę terapeutyczną w specjalistyczny sprzęt terapeutyczny. Łączny koszt projektu wyniósł ponad 8 tys. zł.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 298