top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Remont drogi i nowe chodniki w Gminie Wądroże Wielkie
dodano: 20-02-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 200

Intensywnie postępują prace w Wądrożu Wielkim, które realizowane są dzięki dotacji unijnej pozyskanej przez Powiat Jaworski z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. W ub. roku wykonany został pierwszy etap tej inwestycji -  prawie 1 km nowej nawierzchni drogi powiatowej i ponad 350 mb chodnika w Mierczycach. Aktualnie - dzięki sprzyjającej aurze, Generalny Wykonawca zadania - BUDIMEX S.A., przystąpił do realizacji dwóch kolejnych etapów związanych z przebudową drogi relacji Mierczyce - Wądroże Wielkie - Polanka (granica powiatu). W obecnej chwili prace skupiły się głównie na układaniu chodników, których w samym Wądrożu powstanie ponad 3,5 km. Trwa również procedura przetargowa dotycząca wyłonienia wykonawcy zadania na etap IV - przebudowa odcinka drogi pomiędzy Mierczycami a Wądrożem Wielkim. Całkowita wartość zadania objętego realizowanym projektem to ponad 3,7 miliona zł, z czego dofinansowanie w wysokości 85% pokryje Unia Europejska. Powiat Jaworski wspólnie z Gminą Wądroże Wielkie zabezpiecza 15 % wkładu własnego.

Stanisław Laskowski Starosta Jaworski: „To jedna z największych inwestycji Powiatu Jaworskiego i najdłuższa od początku jego funkcjonowania. W ramach realizowanego przez nas zadania przebudowanych zostanie prawie 4 km chodników oraz blisko 7 kilometrowy odcinek drogi powiatowej. Wszystko to możliwe jest dzięki pozyskanym przez Starostwo środkom unijnym oraz doskonale układającej się współpracy z Gminą Wądroże Wielkie. Dzięki tej inwestycji, już niedługo, zmotoryzowani mieszkańcy powiatu będą mogli bezpiecznie i komfortowo poruszać się w kierunku autostrady A4 i sąsiadujących powiatów".

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 291