top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Nowe władze Rady wybrane!
dodano: 22-02-2018 | Edyta Czopp-Jankowska | wyświetleń: 217

21 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Jaworze odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Społecznej Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, podczas którego dokonano wyboru nowych władz Rady, którą od roku 1999 kierował Jan Jaśkowiak. Nową Przewodniczącą została Emilia Kotek Prezes Koła Miejskiego Związku Sybiraków w Jaworze, natomiast Jej zastępcą Romuald Janz, członek Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego. Początek roku to także moment, kiedy członkowie Rady wspólnie z przedstawicielami instytucji współpracujących przyjmują kalendarium imprez historyczno - patriotycznych organizowanych w Jaworze zarówno przez samorząd Miasta Jawora, jak i Powiat Jaworski, przy olbrzymim wsparciu wszystkich organizacji kombatanckich działających na terenie Powiatu, a także harcerzy. Plan imprez został omówiony i przyjęty przez Radę jednogłośnie. Jego najważniejszym punktem będą obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości - obchodzone 11 listopada br.

W dalszej części spotkania dyskutowano na temat funkcjonowania służby zdrowia w Jaworze, spraw socjalnych kombatantów, a także problemów, na jakie napotykają organizacje w swojej działalności społecznej. Nie zabrakło także życzeń i pomyślności na nowy, pracowity rok, dla Prezydium Rady oraz wszystkich jej członków, od Starosty  Stanisława Laskowskiego i Burmistrza Emiliana Bery. Organizatorów spotkania cieszy duża aktywność organizacji działających zarówno w Jaworze, jak i w poszczególnych gminach powiatu, co daje gwarancję na dalszą owocną współpracę.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 290