top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Bezpieczeństwo w roli głównej!
dodano: 26-02-2018 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 203

Przyjęcie Informacji z realizacji „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości i Poprawy Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2016-2020” za rok 2017 oraz sprawozdań komendantów Powiatowych Policji i Państwowej Straży Pożarnej z działalności w roku 2017, to  tematy pierwszego w roku 2018 posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku, które odbyło się w dniu 22 lutego br., pod przewodnictwem Stanisława Laskowskiego – Starosty Jaworskiego.

Pierwsza z informacji powstała na podstawie materiałów przygotowanych przez służby, inspekcje oraz samorządy lokalne,  i prezentuje wspólne działania podmiotów realizujących Program, w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego Powiatu Jaworskiego. Komisja przyjęła „Informację” jednogłośnie i skierowała ją pod obrady Rady Powiatu w Jaworze. Po jej przyjęciu zostanie opublikowana  dla wszystkich zainteresowanych na stronie Starostwa Powiatowego www.powiat-jawor.org.pl

Sprawozdanie Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa i zagrożeniach w zakresie ochrony przeciwpożarowej powiatu jaworskiego w roku 2017  zaprezentował Zastępca Komendanta – Arkadiusz Delikatny. W tym  punkcie dyskutowano przede wszystkim o znacznym wzroście ilości zdarzeń w stosunku do lat ubiegłych. Jak się okazuje jest to efekt gwałtownych zjawisk atmosferycznych, które wystąpiły w naszym kraju w miesiącu marcu i końcówce października. Również niewłaściwie eksploatowane przewody kominowe w okresach grzewczych spowodowało zapalanie się sadzy i konieczność interwencji straży, zarówno państwowej, jak i OSP. Z opinii Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego – Mirosława Drozda, wynika, iż stan taki spowodowany jest brakiem opinii kominiarskich przy podłączaniu urządzeń grzewczych, a także stosowaniu w paleniskach niewłaściwego paliwa. Duży wpływ na tego typu zdarzenia ma również stara, nieremontowana substancja mieszkaniowa.

W trakcie omawiania  Sprawozdania Komendanta Powiatowego Policji z pracy Komendy w roku 2017 oraz informacji o stanie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, Komendant Andrzej Błaszczak zwrócił uwagę na malejąca ilość przestępstw, co wynika z dobrej pracy operacyjnej Policji, jak i współpracy z innymi instytucjami i wspólnej realizacji programów prewencyjnych.  Podczas dyskusji odpowiadał także na pytania dotyczące handlu narkotykami, przemocy w rodzinie oraz najpoważniejszych przestępstw.

Oba sprawozdania Komendantów zostały przyjęte przez Komisję jednogłośnie.

Na zakończenie posiedzenia członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przyjęli plan pracy na rok 2018.


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 290