top2.jpg
ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
Jaworski licealista w finale ogólnopolskim!
dodano: 14-03-2018 | Dawid Paterkiewicz | wyświetleń: 1047

„Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”; rozgrywana w roku szkolnym 2017–2018 w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości” - to tytuł olimpiady tematycznej adresowanej do uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych historią wojskowości. Jest ona trójstopniową olimpiadą przedmiotową, organizowaną zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej.

Organizatorem zawodów jest m.in. Centralna Biblioteka Wojskowa, Wojskowe Biuro Badań Historycznych, Wydział Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja PZU oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Celem olimpiady jest kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego oraz roli i miejscu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w życiu narodu i państwa polskiego. Uczeń uczestniczący w olimpiadzie musi wykazać się znajomością historii i geografii, biografii, wizerunków, analizy przemówień polityków i taktyki dowódców, organizacji wojsk i uzbrojenia żołnierzy, taktyki i analizy map oraz schematów bitew.

W Województwie Dolnośląskim w zawodach rejonowych uczestniczyło 32 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy na etapie szkolnym uzyskali wymaganą ilość punktów. 13 zakwalifikowało się do zawodów wojewódzkich uzyskując co najmniej 60 % możliwych do zdobycia punktów. Odbyły sie one 8 marca.

Po etapie wojewódzkim 9 awansowało do I części etapu centralnego z czego tylko troje, to uczniowie szkól spoza Wrocławia. Wśród nich jest uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze Łukasz Rębisz, który już 22 marca stanie przed kolejnym wyzwaniem -częścią pisemną zawodów centralnych.

Opiekunem ucznia był p. Władysław Woźniakiewicz. I Liceum Ogólnokształcące w Jaworze.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze
zarządz_kryzys2.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg
  • grafika
  • grafika
  • grafika
dodano: 13-12-2018 | Mariusz Żydziak | Ilość fotografii: 34 | Wyświetleń: 57